Xbowling Prosek, Praha 9

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 359

Devítková liga družstev

Základní propozice 

O soutěži

Devítková liga družstev je bowlingová soutěž tříčlenných týmů, pořádaná v bowlingových centrech Xbowling Prosek Duo, Xbowling Žižkov a Xbowling Strašnice.

Základní rozdělení

Základním rozdělením jsou minimálně 4 skupiny. Každá skupina je složena ideálně z 6 družstev. V případě zájmu je možné otevřít další skupinu.

Kalendář

Devítková liga se dělí na kvalifikaci a finále. Kvalifikace má čtyři hrací kola (červenec a srpen), a to v různých termínech – každé družstvo si vybere dle svých možností kvalifikační skupinu. V srpnu se pak odehraje závěrečné finále.

Termíny jednotlivých kvalifikačních skupin – začátek každého hracího dne je v 19:00.

Skupina Y (hracím dnem je středa):      5.7., 19. 7., 2. 8., 16. 8.

Seznam družstev:

Skupina Z (hracím dnem je pondělí):    3. 7., 24. 7., 14. 8., 21. 8.

Seznam družstev: 1. Notaxo K

Kvalifikace – hrací dny a systém

Každé družstvo si při přihlášení do Devítkové ligy zvolí skupinu, které se chce zúčastnit (podle vhodných termínů). Každé hrací kolo se odehraje stejným systémem jako ABL, ale Devítkově (každý s každým a pěti bodovým systémem, ženy v soutěži nemají pomocný hdc.). Před zahájením soutěžního kola má družstvo 7 minut na rozehrání.

Finále – hrací dny a systém

Podle výsledků z kvalifikačních kol budou družstva rozřazena do výkonnostních skupin po 6 až 7 týmech a v jednom hracím dnu odehrají vzájemné finálové zápasy (stejným systémem jako v kvalifikaci).

Finálová skupina se odehraje podle počtu přihlášených družstev jako Finále A Prosek a Finále B Prosek ze skupin E, Y a Z.

Z počtu 6 přihlášených družstev v kvalifikaci – ze dvou skupin Prosek a jedné Strašnice (eventuelně tří skupin Prosek) jsou postupy následující:

  • Finálová skupina A: dvě nejlepší družstva ze skupiny E, Y a Z + jedno družstvo ze třetího místa s nejvyšším průměrem z odehrané kvalifikační skupiny – koná se 30. srpna 2023
  • Finálová skupina B: zbývající dvě družstva na třetích místech skupin E, Y a Z, družstva ze čtvrtých míst a dvě družstva z míst pátých opět s nejvyšším průměrem po kvalifikační skupině – koná se 23. srpna 2023

Ceny

Ceny jsou připraveny pro družstva, která postoupí do finálových skupin Žižkov a Prosek

  • 1. místo: finanční odměna, pohár
  • 2. místo: finanční odměna, pohár
  • 3. místo: finanční odměna, pohár
  • 4. místo: finanční odměna
  • 5. místo: finanční odměna
  • 6. místo: finanční odměna
  • 7. místo: tekutá odměna

Obsazovačky turnajů