Xbowling Prosek, Praha 9

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 359

TCM

Tréninkové centrum mládeže  Xbowling club z.s.

Tréninky bowlingu pro děti a juniory, pro začátečníky i pokročilé.

Jsme jedním z nejúspěšnějších Tréninkových center mládeže v České republice. Tréninky vedou zkušení a vysoce kvalifikovaní trenéři, kteří se sportovnímu bowlingu věnují dlouhodobě. U nás mohou hrát jak začátečníci, tak i vysoce pokročilí hráči.

Tréninkové centrum mládeže Xbowling club nabízí tři úrovně tréninků pro děti a juniory:

Bowlingová škola pro juniory

Bowlingová škola je otevřena všem dětem, které si chtějí vyzkoušet hraní bowlingu a naučit se základní bowlingové dovednosti. Děti hrají zpravidla se zapůjčeným sportovním vybavením (koule, obuv). Přijímáme děti do 15 let, starší po dohodě, do naplnění kapacity. 

Ti, kteří již zvládli základy bowlingu a chtějí se bowlingu věnovat intenzivněji, mohou postoupit do Školy sportovního bowlingu.

Škola sportovního bowlingu pro juniory

Škola sportovního bowlingu je určena pro pokročilejší hráče. Hráči již mají vlastní bowlingové vybavení (koule, obuv, doplňky). Děti ze školy sportovního bowlingu se již pravidelně účastní juniorských bowlingových lig (týmy), turnajů pro juniory a hrají o postupy na Mistrovství ČR juniorů. Mohou si již vyzkoušet také vybrané turnaje s dospělými.

Tréninky probíhají zpravidla 2x týdne 1 – 1,5 hodiny.

Nejlepší hráči, jako jsou juniorští reprezentanti nebo hráči úspěšní např. na juniorských MČR, pak postupují do Bowlingové akademie pro juniory.

Bowlingová akademie pro juniory

Bowlingová akademie je určena pro vybrané pokročilé a talentované hráče. Tréninky zde probíhají individuálně po dohodě s trenéry, většinou 2 – 3x týdně. Hráči se pravidelně účastní nejvyšších soutěží a turnajů jak pro juniory, tak i pro dospělé.

Junioři i hráči, kteří prošli TCM Xbowling club, se mohou pyšnit mnoha úspěchy na tuzemské i mezinárodní scéně. Ať to jsou mnohonásobná medailová umístění z Mistrovství republiky juniorů i dospělých nebo úspěšná reprezentace v zahraničí. Máme úspěšné účastníky i medailisty z Mistrovství Evropy juniorů nebo mistry světa v týmech z Mistrovství světa kadetů do 21 let. Naši hráči patří k nejúspěšnějším reprezentantům i mezi dospělými, kdy v posledních letech vozí medaile nebo výborná umístění z evropských i světových soutěží. 

Šéftrenér Jan Macek je český reprezentant, několikanásobný mistr republiky a hráč švédské ligy. Mezi našimi trenéry je také Jiří Beran ml., držitel nejvyšší trenérské licence ETBF Level III a předseda Komise mládeže České bowlingové asociace.

Kontakt:

Jan Macek, tel.: 604 596 386

Ingrid Liebichová, tel.: 603 982 260

Aktuální informace také najdete na naší Facebook stránce ZDE

Bowling je jedním z nejrozšířenějších sportů. Téměř každý z nás vyzkoušel záludnosti bowlingové koule i vytrvalost kuželek. Hra, kterou má hodně lidí spojenou se zábavou, je však regulérním sportem, snažícím se o vstup do rodiny sportů olympijských. Sport, ve kterém můžete hrát individuálně, ale také týmově. Je to sport, ve kterém je zapotřebí zapojit jak tělo, tak mysl. Sport, který učí fair play, zodpovědnosti, cílevědomosti, soustředění, předvídavosti, ale i logickému myšlení.