Xbowling Prosek, Praha 9

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 359

Zelená síla v hlavní roli Derniérové Prosecké PopoDUOjky

« zpět na seznam

11.1.2024

Zelená síla v hlavní roli Derniérové Prosecké PopoDUOjky

Netradičně ve čtvrtek a 4. ledna se odehrál závěrečný turnaj celoroční série netradičních dvojic na herně Xbowlingu Prosek Duo a sice Derniérová Prosecká PopoDUOjka. Jednalo se o turnaj patřící do měsíce prosince, ovšem díky předvánočnímu veselí všech možných i nemožných firem se pro něj dřívějšího termínu nenašlo. Současně, jak dodatkový název napovídá, nejen, že definitivně uzavřel celou turnajovou sezónu roku 2023, ale bohužel i svůj roční jepičí život.

Musel ustoupit termínově nadupanému herenskému kalendáři, zejména díky přesunu všech možnýchsoutěží ABL z dnes už oficiálněneexistující herny Zličínského Best Bowlingu. Uvidíme, jedná-li se o jev trvalý či jen dočasný. Byť se říká, že v nejlepším je třeba přestat a tak, když samotný turnaj po počátečníchporodních bolestech získal své příznivce a těšil se stále větší oblibě, což dokumentuje i start rovných dvaceti dvojic na večeru závěrečném, byla by škoda zejména pro hráče samotné jej opět pohřbít natrvalo pod povrch.

Uvidíme, co přinese čas následný, ten určený poslednímu hracímu večeru si všichni užili do sytosti, a to jak hráči samotní, tak i pořadatel a jak trefně kdosi zainteresovaný pronesl, nakonec se zcela nečekaně nesl ve znamení hráčů družstva Zelené síly, když Miroslav Nýč (ne)čekaně dorazil a Petr Pekár v páru s Martinem Hypiusem dokázali ve finálových bojích udržel vysoký standart po celé čtyři hry a po zásluze se součtem 906 bodů vítězí. Nežli k tomu došlo, museli si však odehrát stejně jako devatenáctka zbývajících dvojic odehrát šestici her kvalifikačních, a to zde obvyklým způsobem netradičním, kdy spoluhráči hrají coby hráč jeden a střídají se pravidelně po každém frame. Díky vysoké účasti již brána zápolení semifinálového zůstala uzavřena hned pro kvartet nejméně úspěšných, a tak alespoň cenu útěchy získali jakoprvní nepostupující Lenka BlažkováMartinem Boháčem.

V semifinále jsou dvojice po mazací pauze na dráhy podle kvalifikačního pořadí nasazeni od nejlepších sestupně a hrají se na součet nové čtyři hry. Následné pořadí poté rozhodne, kteří umístění v lepší osmičce si zahrají závěrečné finále, kde si pro změnu podle pořadí semifinálové své oblíbené naopak sami volí. Sem postup těsně unikl jedním z mnoha nováčků turnaje Albertu JarovskémuBohuslavem Ondráčkem, a tak i oni si domů odnášejícenu útěchy coby první nepostupující do finále.

Jestliže Petr PekárMartinem Hypiusem ve finále jako jediní zazářili se součtem devítkou začínající, stříbrní Jakub ŠarišskýOndřejem Kvasničkou pro změnu jako jediní překonali ten s osmičkou a měli bodů 818. Na bronzový stupínek se poté díky 778 bodům dostal nově složený (sportovní) pár Jakub NovákJitkou Noskovou. Oceněna byla jako obvykle celá finálová osmička a nadto i autoři Nejvyššího výkonu, jimiž byly svorně dva páry díky kvalifikačním výkonům 245 bodů a sice Antonín MatějkaKrystynou Janočkovou, respektive Michal Havelka a Martin Palas.

Nechybělo ani losování tradičního finančního IRON BONUS SPECIALu, ovšem částka 2770,- Kčzůstala díky losovanému číslu 125 komukoli pro tentokrát zapovězena a tak byla coby výší úvodní přesunuta na následný další turnaj, jímž měl být úvodní turnajStrašnického Iron Senioru v neděli 7. ledna, avšak ten byl díky pořadatelské kolizi s Mistrovstvím ABL jednotlivců Prahy a Středních Čech mezi hernou Xbowlingu Strašnice a Prosecku Duo přesunut na netradičně čtvrtek 15. února a tak nakonec zamířil až na výjimečně ze dvoudenního zkrácený pouze na úterní Říčanský Iron Special na hernu Bowlingu Vojkov a sice úterý 9. ledna.

V konečném celoročním pořadí série již nějaký ten pátek nebylo pochyb o celkových vítězích, jimiž v součtu sedmi nejlepších startů během netradičně třinácti měsíců nebyl nikdo jiný nežli Václav KváčaLukášem Jelínkem díky celkovým 349 bodům. StříbrníkončíDušanKovaříkMartinem Palasem s body 332 a bronz patří Ondřeji Kvasničkovi a Jakubu Šarišskému za 327 bodů. Ocenění těch nejlepších proběhne na úvodním turnaji nové sezóny, avšak na Strašnické Iron DUOjce, jenž přebírá štafetu do dvojicích Proseckých a bude se poprvé na herněXbowlingu Strašnice hrát ve středu 24. ledna, kam pochopitelně obsazovačka dávno otevřena jest.

Váš Xbowling team – bowling Duo Prosek