Xbowling Prosek, Praha 9

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 359

Z Mistrovství Evropy pro triumf na ProseckéProShop Desítce

« zpět na seznam

4.7.2023

Z Mistrovství Evropy pro triumf na ProseckéProShop Desítce

S nástupem letních prázdnin odjely děti školou povinné za různými radovánkami a nejinak to platí pro bowlingovou enklávu, tudíž první z prázdninových turnajů na herně Xbowlingu Prosek Duo, tedy Prosecká ProShop Desítka, respektive její obsazovačka, logicky nebývale zela poloprázdnotou. Ačkoli další z přihlášených k tomu nedorazili, i tak si na hernu v parném počasí našlo cestu 23 hráček a hráčů.

Ti nejprve odehráli patero her kvalifikačních, a to klasicky americkým způsobem. Neb se jedná o turnaj kategorie A, odpovídal tomu i zvolený mazací model, jímž byl pro tentokráte krátký místní sportovní model, tentýž, na němž se odehraje i přesunutý velký turnaj nejvyšších parametrů Cyrilometodějský Xbowling Iron Special v termínu 20. až 22. července. Po kvalifikaci následovalo nejprve losování novinkového IRON BONUS SPECIALu, kdy ze startu i opravného každého zúčastněného jest odkládáno po dvacetikoruně, což v součtu s převáděnou startovní částkou z turnaje minulého, a to Prosecké Popo Devítky činilo 940,- Kč. Losuje se o dvě třetiny částky čili v měšci bylo 630,- Kč. Taženo bylo opětovně číslo 150 a výkonu této výše dosáhl svou kvalifikační hrou Jakub Novák. Znamená to, že na turnaji následném a to 11. července na Prosecké PopoDUOjce se v součtu s převáděnými 310,- Kč bude při předpokládané účasti losovat znovu o zhruba 1000,- Kč.

Hned poté proběhlo bonusové losování o poukázku na 1000,- Kč ze sortimentu ProShopuJana Macka a zde bylo losováno číslo v rozmezí počtu účastníků a tím šťastným majitelem se stal Daniel Hvězda, umístivší se na 17. místě. Poté již následovalo klasickéDesperádo, kde hrají hráči skončivší po kvalifikaci na místě 14. až 21., když nejlepší třináctka postupuje přímo do finále. Hraje se rovněž americkým způsobem, ale bez tréninku a na dráhy jsou podle pořadí hráči nasazeni. Stejně tak neplatí žádný pomocný handicap na rozdíl od zbytku her turnaje, a tak rozhoduje opravdu jen to, kolik kdo zahraje, ab pak nejlepší trio postoupilo do finále rovněž. Těmi šťastnými byli Jan Štulc, Jakub Novák a Erik Vojtíšek. Janu Doubravovi k postupu chyběla pouhá jedna kuželka, a tak si na cestu domů odnesl slevový kupon na nějaký z turnajů dle vlastního výběru coby cenu útěchy.

Pro finále si podle pořadí kvalifikačního hráči již dráhy volí a hrají se závěrečné tři hry od nuly. Vítězem a hráčem s nejkonzistentnějšími finálovými hrami se stal téměř z letadla vystoupivší seniorský reprezentant Josef Colon, když pro ostatní jeho finálový součet 630 bodů byl nedostižným. Druhý skončil Michal Havelka díky 595 bodům a o bronzu Jaromíra Makovce, respektive čtvrtém místě Dušana Kovaříka rozhodl při shodným 584 bodech pouze vyšší nához Jaromíra a to hodnoty 225 bodům. Což byl současně i oceněný Nejvyšší výkon turnaje vůbec. Do oceněné osmičky patřili ještěLukáš Gurgul, David Rain, Jakub Marek a Gabriela Malcová, která se stala současně Nejlepší ženou turnaje a vítězkou doplňkové kategorie P165. Druhou, tedy P150, opanovala další dáma a sice Lenka Blažková.

Příští turnaj se odehraje v úterý 13. srpna, a to pro změnu na středním sportovním mazání a bude to první z turnajů, kde se již stálým účastníkům bude v celoročním pořadí díky počítání sedmero nejlepších startů ten nejméně úspěšný škrtat, čímžjistá škatulata hýbejte se žebříčkem zacloumají. Obsazovačka je již otevřena a tak, kdo si chce přijít již ve studenějších podvečerechbowlingově zařádit a zjistit, jaké překvapení na příchozí bude čekat tentokrát, může se přihlásit.

Váš Xbowling team – bowling Duo Prosek