Xbowling Prosek, Praha 9

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 359

Xbowling Prosek Duo vládcem Xbowlingu Duo Prosek

« zpět na seznam

22.11.2021

Xbowling Prosek Duo vládcem Xbowlingu Duo Prosek

4. liga XbowlinguDuo Prosekjako první z místních lig ABL ukončila svou pouť podzimní částí 22. ročníku sezony a po roce ze všeobecně známých důvodů se na druhý pokus podařilo soutěž zdárně dohrát.

Na čele nenastalo žádných výrazných novinek, stále se o vedení přetahovalidružstva domácího Xbowlingu Prosek Duo a SMASH, avšak prvně jmenovaní od počátku neponechali nic náhodě a pracně získaný náskok v čele tabulky večera předposledního důsledně bránili, ba co víc, ještě navyšovali a tak již dvě kola před koncem nebylo o vítězipochyb. Rudolf Lhota a jehodružina tak s přehledem a 84 body vítězí a náleží jim právo postupu do 3. Středočeské ligy. Je jen na nich, zda se tam rozhodnou pokračovat a zejména ustálí-li svou sestavu. Druzí končí dlouho vedoucí SMASHbody 75 a Ti mohou o účast v jarním pokračování soutěže a novém ročníku zabojovat v dodatkové baráži, jež se bude konat hned na začátku příštího roku 2022.

Na stupně nejúspěšnějších se ještě těsně vešli Těsně vedle díky 69 bodům. Oproti tomu sestup do nižší místní, tedy 5. ligy postihl sedmé Voko bere, když jim na udržení nestačilo 32 bodů. V udržení se naopak doufají šestí MARPLBC19, kteří nasbírali 47 bodů a zejména důležitý týmový průměr 476, 50 bodů, neb ten si budou po dohrání 5. ligyporovnávat s týmem skončivším na stříbrném stupínku a ten s průměrem vyšším má právo účasti právě v soutěži vyšší.

Závěr večera byl ve znamení ocenění nejlepších i nejméně úspěšných týmových i individuálních počinků, taktéž celkového pořadí soutěže. Autory Nejvyššího výkonu v družstvech jsou vítězní Xbowling Prosek Duo a sice hodnoty 653 bodů, v jednotlivcích dokázal David Jerman (Těsně vedle) 247 bodů. Nejlepšíhráčkouse stala Petra Leskotová (SMASH) díky průměru 164, 12 bodů, hráčem poté choť Jiří s průměrem 182, 70 bodů a aby toho nebylo málo, Jirka Leskota triumfoval i v poslední odměňované statistice a sice Nejužitečnějšího hráče, když v duelech hráče proti hráči získal 16 bodů. Zde se o trofej spravedlivě podělil s tahounem týmu vítězného a sice Rudolfem Lhotou, který na svém kontě taktéž nashromáždil šestnáctero soupeřových skalpů.

Všem velice děkujeme za účast nejen tohoto večera, ale v celé sezoně snad již nikdy tak dlouhé jako nynější a taktéž za trpělivost, jakou všichni díky příkoří státu i východní chřipečky museli snášet. Přejeme pokud možno fajn Adventní i Novoroční čas a snad brzy na viděnou na drahách nejen při dalších soutěžích ABL.

Váš Xbowling team – bowling Duo Prosek