Xbowling Prosek, Praha 9

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 359

Vladimír Baborovský zpět na scéněProShop Senior Cupu

« zpět na seznam

6.9.2023

Vladimír Baborovský zpět na scéněProShop Senior Cupu

V neděli 3. září zahájil osmý letošní turnajový měsíc na herně Xbowlingu Prosek Duo ten určený bowlerkám a bowlerům starších půlstoletí a sice ProShop Senior Cup. Díky termínovým kolizím prvního školního měsíce byl tento náhradním a ačkoli tedy po turnaji srpnovém v rychlém týdenním intervalu následoval již zářijový, sešel se počet rovnající se v žargonu karetním, tedy voko bere. Bohužel po několika framech kvalifikačních ze zdravotních důvodů odstoupil Michal Havelka, takže plnohodnotná účast čítala rovných dvacet účastníků.

Všichni tak v kvalifikaci odehráli tři hry v součtu s pomocným handicapem, čítajícím dámský, věkový i dle průměru z turnajového ročního průměru. Poté podle pořadí nastoupilo deset dvojic do semifinálového vyřazovacího Play Off, kde na sebe narazili ti nejlepší z kvalifikace oproti nejméně úspěšným a hrálo se od nuly na součet dvou her opět včetně handicapů. Vítězi poté postoupili do finále a k nim se přidali ještě dva nejlepší z těch, co sice ve svých duelech neuspěli, ale měli nejvyšší bodový součet. Doplnila se tak plnohodnotná finálová dvanáctka. Těmi šťastnými byli tentokráte muži a sice Jan SuchánekiKarel Samek.

Než k těmto soubojům došlo, v mazací pauze se losoval tradiční finanční IRON BONUS SPECIAL a jeho výše byla převodem z turnajů minulých a účastí na tomto v součtu 4880,- Kč, losovaný dvoutřetinový obsah tak činil 3250,- Kč. Avšak taženo bylo číslo 22, nikdo autorem tohoto výkonu nebyl, takže měšec opět putuje na turnaj následný, jímž měl být již zrušený Vojkovský Iron Special, zůstává však na téže herně Bowlingu Vojkov a sice na čtvrtek 7. září, kdy se odehraje Vojkovská Desítka. V součtu s předpokládanouúčastí se jeho výše bude pohybovat někde kolem 5500,- Kč.

Pro finále si postoupivší volí na rozdíl od semifinále dráhy sami a hrají se závěrečné dvě hry opět o nuly na součet včetně handicapu a prim na rozdíl od dostaveníčka předchozího hráli spíše muži, když Nejlepší ženou turnaje se stala jediná účastnice vrcholu večera, celkově jedenáctá Lenka Blažková. Byť finále bylo tradičně zajímavé i napínavé, autorstvíNejvyššího výkonu dne zůstaloAlbertu Jarovskému za již kvalifikační počinek hodnoty 237 bodů. Ve finále nejvyrovnanější a nadto vysoké výkony zahrál Vladimír Boborovský a po zásluze se opět po čase dostal nejen na bednu, ale přímo na její vrchol a součtem 451 bodů vítězí. Stříbro s 413 body získalLadislav Jirků a pozice bronzovápatřilaMartinu Palasovi, jenž nejen, že hrací den završil na průměru rovných 200 bodů, ale jako jediný je nositelem záporného handicapu, i proto je jeho umístění ještě hodnotnější. Do oceňované osmičky poté ještě zabrousili Albert Jarovský, leadrer celoročního pořadí Petr Pekár, Antonín Matějka, Jaroslav Botor a Jan Suchánek. Na další podzimní turnaj si tentokráte senioři chvilku musejí počkat, plánovaný jest až na 22. října, obsazovačka tam je ale již otevřena a aktualizována.

Váš Xbowling team – bowling Duo Prosek