Xbowling Prosek, Praha 9

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 359

Vladimír Baborovský premiérově vítězí na ProShop Senior Cupu

« zpět na seznam

27.3.2023

Vladimír Baborovský premiérově vítězí na ProShop Senior Cupu

Devatenáct hráček a hráčů ve věku půl století a starších se sešlo na březnovém turnaji ProShop Senior Cupu na herně Xbowlingu Prosek Duo o poslední neděli měsíce. Všichni odehráli po třech kvalifikačních hrách na součet včetně pomocných handicupů, čítající dámský, věkový i výkonnostní.

Díky lichému počtu účastníků vítěz kvalifikace byl ušetřen semifinálového Play Off a tím byl se součtem 728 bodů Petr Pekár. Proti sobě naopak nastoupili druhý v pořadí proti devatenáctému, třetí hrál s osmnáctým a tak dále. Vítězi měli cestu do finále otevřenou rovnou, avšak díky osmnáctimístnému finále a počtu příchozích, vlastně postupovali i všichni prohravší, neboť by se nedostalo pouze na jednoho semifinalistu. Tohoto Černého Petra na svá bedra dobrovolně převzal Václav Kváča, jenž se své vybojované finálové účasti zřekl.

Finále se hraje také na součet dvou her od nuly, včetně handicapu, ovšem ve třech hráčích na dráze. Oproti semifinále, kde jsou hráči na dráhy umisťováni podle kvalifikačního pořadí, pro finále si naopak dle pořadí po Play Off sestupně svou nejoblíbenější volí sami. Jak už to bývá až na výjimky pravidlem, ve finále byly k vidění nejhodnotnější výkony i výsledky. Po jejich sečtení došlo dokonce ke dvěma shodám, kdy o pořadí rozhodoval první ukazatel, čímž je výše pomocného handicupu.

Týkalo se to i umístění na čtvrté, respektive páté pozici, kde pravidla prohovořila pro Miroslava Holoubka oproti Jaroslavu Botorovi při shodných 421 bodech. Na stupně nejlepších zavítal s 428 body na pozici bronzovou Josef Colon, stříbro patřilo s 433 body Michalu Havelkovi a zvítězil vůbec poprvé Vladimír Baborovský se součtem 448 bodů. Nejlepší ženou se stala rovněž poprvé hrající (i příchozí) Gabriela Malcová a oceněným držitelem i autorem Nejvyššího výkonuhodnoty 259 bodů se stal Jan ŠtulcDubnový turnaj je plánován na samotný závěr měsíce a sice neděli 30. dubna, kam je již obsazovačka otevřena a aktivní.

Váš Xbowling team – bowling Duo Prosek