Xbowling Prosek, Praha 9

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 359

Velké překvapení na Prosecké Iron Devítce

« zpět na seznam

23.5.2024

Velké překvapení na Prosecké Iron Devítce

úterý 21. května se na herně Xbowlingu Prosek Duo odehrál letošní již pátý turnaj nedohazované Prosecké Iron Devítky. Bohužel nešvar z turnaje Specialuvíkendového, kdy našlapaná obsazovačka během pár hodin před zahájením rázem přišla o téměř dvacet jmen, se přenesl i do tohoto, a tak jsme museli oželet z různých důvodů téměř patnáctku hráčů. I tak účast aspoň 36 věrných je na poměry více jak solidní.

Všichni si jako obvykle v kvalifikaci na při prezentaci zvolené dráze odehráli kvartet her a pořadí poté určilo dva přímo postupující do finále, jimiž byli s 1037 body Jaroslav Maňásek a zejména Karel Jašek se součtem 1070 bodů. Ten současně zahrál i úvodní maximální devítkovou hru hodnoty 300 bodů a odnesl si tak ceny coby vítěz kvalifikace i autor Nejvyššího výkonu.

Dalších 24 hráček a hráčů postoupilo do semifinálového vyřazovacího Play Off, kde na sebe naráží nejlépe umístění oproti těm nejméně a hrají se dvě hry od nuly na součet a pouze vítěz duelu má právo startu ve finále. I díky tomu, že postupujícíMichal Havelka se pokračování v turnaji z pracovních povinností zřekl, došlo k lehkým zmatkům a rázem se na dráze ocitl i Petr Pekár, jinakprvní nepostupující a jelikož se na toto nedopatření přišlo v již rozehraných hrách, musel se nepatrně upravit postupový klíč do finále. Poražení ze soubojů mají ještě šanci se do finále díky vysokému součtu dostat rovněž, a to dva nejlepší. Tentokráte měl štěstí pouze jediný a tím byl Jan Štulc se součtem 460 bodů, oproti tomu jindypostupivšíJosef Hladík se bohužel přes součet 423 bodů musel spokojit s cenou útěchy za první nepostupové místo. Tutéž cenu po kvalifikaci získal rovněž Zdeněk Hrobský. Dlužno dodat, že situaci všichni až na jedinou výjimkupochopili a brali spíše s úsměvem, pravdou jest, že kdo chce vyhrávat, musí porazit kohokoliv, a i opravdoví vítězi by měli umět přijmout porážku, popř. údajné příkoří jim způsobené, a to ještě ne úmyslně….

Než se rozběhlo semifinálové klání, Karel Jašek se svého příméhopostupu zřekla přenechal jej tak dalšímu v pořadí, a to Martinu Palasovi. Ve svém utkání narazil na již zmiňovaného PetraPekára a zde o svou finálovou účast žel přišel, když nestačil nejen na soupeře, ale ani jeho součet nebyl zdaleka nejvyšším. Ve finále si postoupivší již dráhy podle pořadí volí a hrají se závěrečnédvě hry od nuly, ovšem v součtu s hrou třetí, celodenním průměrem. Zde na pódiové umístění bylo potřeba zahrát součet vyšší 700 bodů, a tak třetí Martin Palas měl 722 bodů, stříbrný Jan Štulc přes jednu ze dvou jeho „třístovek“ tohoto dne 755 bodů a úplně nejvíce zazářil nenápadně hrající, ale absolutně přesný překvapivý vítěz květnové prosecké skleněné kuželky se součtem 772 bodů a tím se stalMiroslav Holoubek…. Do hodnocené osmičky nejlepších patřili poté ještě Petr Pekár, Jakub Marek, Michal Šalkovič, Štěpán Blaška i Tomáš Brich. Nejlepší ženou byla oceněna Krystyna Janočková.

Losován byl i tradiční finanční Iron Bonus Special, jenž po mnohanásobném posouvání na následný turnaj i zdejší účastí narostl na téměř rekordní částku a sice 8740,- Kč a bohužel ani tentokráte svého majitele nenalezl, a to díky tomu, že v kvalifikaci výkon 109 bodů neuhrál nikdo. Celá částkaje tak přesunuta opět na turnaj následný, jímž bude ve středu 29. května turnajový měsíc uzavírající další z Devítkových turnajů Iron a sice Kamenická na herně Bowlingu Radava, kde se tak bude hrát o bonus v minimální výši 9200,- Kč, což už opravdu za pokus i návštěvu stojí…

Po úvodních pěti turnajích letošního roku se v průběžném celoročním pořadí na čele usadilo duo PetrPekár, respektive Martin Palas se shodným součtem 209 bodů, stupínek bronzový patří Janu Štulcovi se 197 body. Příští již šestý turnaj série, uzavírající půlrok jejího pomyslného života uzavře, je plánovaný na úterý s již tradiční pondělnímožnoupředehrávkou a to 17., s hlavním hracím dnem 18. června. Obsazovačka je již otevřena i aktualizována a všichni i nově příchozí srdečně zváni.

Váš Xbowling team – bowling Duo Prosek