Xbowling Prosek, Praha 9

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 359

Velikonoční Prosecká ProShop Desítka patřila Josefu Colonovi

« zpět na seznam

11.4.2023

Velikonoční Prosecká ProShop Desítka patřila Josefu Colonovi

Na Velikonoční pondělí 10. dubna, hned po víkendu, jenž bowlingově patřil Velikonočnímu turnaji Xbowling Iron Special, ovšem na témže středním sportovním mazání, se odehrála čtvrtá letošní Prosecká ProShop Desítka. Zrovna tak hraná americkým způsobem a pochopitelně zařazena do nejvyšší, tedy kategorie A. Díky výjimečně pondělnímu termínu i dozvuku svátků, jakož i vinnou únavy po účasti některých ze stálých hráčů, nastala očekávaná nižší účast, a tak tentokráte dorazilo 24 hráček a hráčů. Každý příchozí byl obdarován aspoň drobnou pozorností se sváteční tématikou a poté nic nebránilo k odehrání pěti kvalifikačních her na témže páru drah.

Jako vždy po kvalifikaci nejlepší třináctka měla zajištěn přímý postup do následného finále, oproti tomu ti, co se umístili na místě čtrnáctém až dvacátém prvním, měli možnost zabojovat v jedné hře bez jakýchkoli pomocných handicupů v dodatkovém Desperádu o poslední tři finálová volná místa. Neboť se ze zdravotních důvodů po kvalifikacipostupujícíAntonín Platoš svého práva zřekl, šanci dostal ještě dvaadvacátý Luděk Hrnčíř. Prvním nepostupujícím se tak stal Josef Hladík a odnesl si alespoň cenu útěchy. Hranice postupu z Desperáda byla tentokráte nižší měsíce minulého, kdy postupující museli zahrát výkony přes 200 bodů, tentokráte stačilo Lence Blažkové 190 bodů, Vladimíru Mervovi bodů 180 i 179 bodů Karlu Jaškovi.

Ve finále, stejně jako během kvalifikace handicapy již opět platily, a to součet dle průměru ze sportovního žebříčku spolu se seniorským či dámským, případně juniorským. V kombinaci tohoto spolu s dobrou formou a autorství Nejvyššího výkonu turnaje hodnoty 248 bodů přineslo vítězstvíJosefu Colonovipři jeho finálovém součtu tří her 692 bodů. Pozice stříbrná patřila s 626 body Jaromíru Malcovi a bronzový Jakub Novák měl bodů 606. Pouze o tři méně poté čtvrtý jeho jmenovec Marek. Nejlepší ženou se stala pátá celkového pořadí Lenka Blažková a současně i vítězkou doplňkové kategorie P150. Druhá, P165, pak patřila Jakubu NovákoviDalší turnaj, již pátý letošní, je plánován opět již na neděli a sice 7. května, kam jsou všichni srdečně zváni a obsazovačka otevřena. Znovu však upozorňujeme na důležitou změnu, kdy jsou již trvale kvalifikační rundy časově o půl hodiny posunuty dopředu, takže druhá začíná již v 17:00 a třetí v 19:00.

Váš Xbowling team – bowling Duo Prosek