Xbowling Prosek, Praha 9

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 359

Václav Kváča i s jiným partnerem obhájil prvenství

« zpět na seznam

31.8.2023

Václav Kváča i s jiným partnerem obhájil prvenství

V úterý 29. srpna uzavřela na herně Xbowlingu Prosek Duo ProseckáPopoDUOjkaturnajový program osmého kalendářního měsíce a rovněž prázdninový a jak bylo i v sušších dresech poznat, tropický doprovod předchozích klání. Na tento netradičně koncipovaný turnaj dvojic, kde spoluhráči hrají po celý večer coby jeden hráč a střídajíse po předem zvoleném pořadí pravidelně každýmframem, dorazilo přivítat školní rok šestnáctka různě poskládaných párů.

Znamenalo to, že přesně se naplnila propoziční kapacita pro semifinále, tudíž si všichni odehráli nejen šestici her kvalifikačních, ale po mazací pauze nejprve lepší polovina v pořadí odehrála od nuly na součet další kvartet her, aby je pak následovala druhá startovního pole a zde se již chleba lámal, když přesně osmička úspěšnějších směřovala do závěrečných bojů finálových, ta druhá opačným směrem, tudíž k východu.

Než se rozběhly hry semifinálové, v mezipauze se losoval již zavedený finanční IRON BONUS SPECIAL a neboť nebyl několik předchozích turnajů vybrán, částka se navýšila na 3800,- Kč a nyní díky účasti dokonce na 4440,- Kč. Neb se hraje o dvoutřetinový obsah, šťastnými se mohli stát ti, co zahrají v kvalifikaci 177 bodů a přilepšili by si o 2960,- Kč. Ačkoli padly výkony 176 i 178 bodů, měšecznovu odolal,a tak se převádí na turnaj následný, jímž je po převodu z něj opět na stejné herně v neděli 3. září hraný ProShop Senior Cup, kde coby startovní výše bude tedy 4440,- Kč a účastní následnou se může vyšplhat až k 5000,- Kč.

Pro finále si postoupivší dvojice na rozdíl od semifinále podle jeho pořadí dráhy vybírali a asi nejšťastnější ruku jak při volbě, tak poté i nejpřesnější během hry měl pár Václav Kváča a nedávný vítěz A kategorie celoprázdninového tréninkového turnaje Summer Cup 2023, Lukáš Jelínek, který po minulé pauze a zlatém záskoku Libora Macha opět Václava podpořil a pánové umístění na stupínku nejvyšším obhájili, a to s úctyhodným součtem čtyř her s 927 body. Na pozici stříbrnou Ondřej Kvasnička a Jakub Šarišský zahráli 864 bodů a předstihli tak o 9 bodů bronzové Lukáše GurgulaJakubem Novákem.

Ti obvyklým držitelům vyfoukli nejvyšší výkon turnaje, když se vzedmuli ke kvalifikační hře hodnoty 277 bodů a ačkoli Ondřej s Jakubem téže hry docílili v semifinále rovněž, odnesli si za tento počin aspoň tekutou cenu, pohár k tomu pařil rychlejším v pořadí, tedy Jakubovi s Lukášem. O pozici čtvrté, respektive páté v celkovém pořadí mezi Dušanem KovaříkemJanem Štulcem a párem šťastnějším, tedy Andrejem Paračkou i Michalem Spodniakemrozhodoval při shodném součtu 767 bodů pouze vyšší jednotlivý výkon pro právě druhé jmenované. Honza Štulc se tak stává pomalu smolařem druhotných ukazatelů, když tatáž situace jej postihla i na turnaji předešlém, kde to znamenalo stop již v semifinálovém Play OffProShop Senior Cupu…  Zářijový turnaj se koná poslední úterý měsíce a sice 26. 9. a obaszovačka tam je již aktivní i otevřena.

Váš Xbowling team – bowling Duo Prosek