Xbowling Prosek, Praha 9

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 359

V březnu si pro Proseckou skleněnou kuželku přišel Martin Palas

« zpět na seznam

24.3.2022

V březnu si pro Proseckou skleněnou kuželku přišel Martin Palas

V úterý 22. března se odehrála již třetí Prosecká Xbowling Devítka tohoto roku a byť se jedná o jedinou široko daleko dohazovanou, nebo právě proto, získává na stále větší oblibě i úrovni. Tentokráte poprvé byla pro hráče přichystána i možnost pondělní předehrávky, čehož někteří využili. Jak už to bývá, okolnosti chvil posledních několika přihlášeným nakonec cestu na hernu zmařilo, přesto jsme se potkali s 33 hráčkami a hráči, z čehož plyne jediné, po kvalifikačních třech hrách, kde ženy dohazovat na rozdíl od mužů nemusí, aby získali když ne čistý, tak alespoň devítkový strike, se do semifinále nepodíval jediný z hráčů. Černý Petr připadl nakonec Dáše Urbanové díky součtu 416 bodů.

Během celého turnaje měli všichni účastníci šanci vyházet si sladkou odměnu za pět jakýchkoli striků v řadě a taktéž energetický nápoj za strike čistý v případě, že se jim postavila vložená červená kuželka na pozici první kuželky. Michal Beneš alias jeho pekárna přispěchala i tentokráte s milýmsponzorským darem v podobě sladkých koblih a donatů, čehož mlsalové i hladoví využili bezezbytku. Děkujeme. V semifinálovém Play Off na dvě hry od nuly na sebe narazily ve dvou rundách páry umístěné obligátně na 1. a 32., 2. a 31. místě a tak dále, aby poté vítězové postoupili do finále. V K.O. byli hráči nasazováni na dráhy postupně, jak dopadli v úvodní kvalifikaci, pro finále si podle umístění v semifinále dráhy vybírali.

Finále samotné mělo grády od prvních hodů a přesná ruka leckterých účastníků i nervy při dohazování je až obdivuhodná. Nakonec tím nejlepším se stalMartin Palas, jenž součtem 523 bodů ujel zbývajícímu startovnímu poli doslova o parník a po zásluze jemu patří poprvé skleněná kuželka coby vítězi. Stříbrný končí nestor Josef Colon476 body a na místě třetím Petr Ondrejecbody 465. Jeho drahá polovička Luciepři svém prvním startu na herně Proseckého Xbowlingu neponechala nic náhodě a stala se Nejlepší ženou turnaje, což bylo jasné již před zahájením samotného finále, neb se do něj vklínila z něžného pohlaví bohužel jako jediná. Na radosti a spokojenosti ji nic neubralo ani konečné celkové 12. místo.

Oproti tomu do honorované finálové osmičky se dokázali srovnat sestupně od místa čtvrtého Martin Šnábl, Marek Navrátil, Michal Beneš a Vladimírové Merva i Baborovský. Cenu za Nejvyšší výkon turnaje si odnesl Marek Navrátil, který zahrál v kvalifikaci maximálních možných 300 bodů, poté jej ještě následoval Martin Šnábl a tak ani on nepřišel zkrátka. Všem děkujeme za účast, opravdu fajn večer, podporu a budeme se těšit při dubnovém pokračování, jež je tentokráte sváteční Velikonoční Proseckou Devítkou, netradičně a výjimečně v pondělí a Velikonoční, 18. dubna. Znovu proto prosíme hráče, co jsou a chtěli v obsazovačce turnaje ponechat, kdyby zjistili, že se jim volnodnítermínči lehce posunuté časy kvalifikace nehodí, aby dali včas vědět. Pro ty, co pomlázku vymění za bowlingovou kouli je přichystán odlehčený formát soutěže, tedy klasická Nedohazovaná Devítka pro všechny, čtyři hry kvalifikacea odpadá i leckdy obrazně vražedné semifinálové PlayOff.

Váš Xbowling team – bowling Duo Prosek