Xbowling Prosek, Praha 9

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 359

V 6. lize Proseku začínáme zase od nuly

« zpět na seznam

22.3.2023

V 6. lize Proseku začínáme zase od nuly

Třetí kolo ABL Proseka v pondělí 20. března odehrála po před tím dohrávané Prestigi místní 6. liga. Tento večer na drahách 7. až 12. s kompletní účastí všech zainteresovaných.

K vidění byly zajímavé duely, i jednu ne neobvyklou kuriozitu, kdy družstvo Plushies z původní sestavy osiřelo pouze na dva členy, a tak vypomohl místní bowler Jakub Šlechta, čímž propad družstva v tabulce nebyl takový. Dokonce nepatrně snížili ztrátu na Hladové vlky, když zřejmě mezi těmito dvěma družstvy se posléze bude rozhodovat o tom, kdo se udrží a kdo bude mít tu čest porovnávat si konečný týmový průměr s družstvem skončivším na stříbrném stupínku ligy sedmé a taktéž možnost udržení se v soutěži. Mopra Bowling má již na obě seskupení ztrátu a nestane-li se ničeho nečekaného, je bohužel zřejmě postihne sestup přímý.

Na čele tabulky se situace ještě více přiostřila, když po druhém kole o pět bodů vedoucí Voko beredotáhli, a dokonce na vyšší skóre předstihli Strike Industries. Aktuálně obě družstva mají shodně 53 bodů a nad slunce jasné je při bodových ziscích týmů zbývajících, že pouze mezi nimi proběhne minisouboj o přímý postup do vyšší ligy a tím druhým, kdo pro postup tam si bude porovnávat týmový průměr s týmem umístěným na pátém místě ligy páté.

Dnes jsme byli svědky dvou nadstandartních výkonů, když Lukáši Pýchovi (Pýchavky) jen těsně unikl vstup do Gold VIB Clubu výkonem 248 bodů, zavítal tam však Daniel Hvězda (Strikem Industries) za krásných 256 bodů. Je současně i celkovým Nejlepším hráčem díky průměru 195, 40 bodů, za nějž by se nestyděl ani lecjaký hráč mnohem vyšších lig. Nejlepší ženou je pak Klára Švecová (Plushies) díky průměru 141, 67 bodů. Další, tedy 4. hrací den je na programu o klasickém pondělí 17. dubna, kdy by skupina měla svá utkání odehrát pro spravedlivost na první šestici drah.

Váš Xbowling team - bowling Duo Prosek