Xbowling Prosek, Praha 9

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 359

Únorový Prosecký Senior Cup s velkým překvapením

« zpět na seznam

28.2.2022

Únorový Prosecký Senior Cup s velkým překvapením

Poslední únorovou neděli, tedy27. 2.,se po přesunu z původně o dva týdny dřívějšího termínu uskutečnil druhý turnaj celoroční série,Prosecký Senior Cup. Asi i díky těmto okolnostem byla tentokráte oproti turnaji vůbec premiérovému účast slabší, ovšem dorazilo i několik nových tváří a to rozhodně ne naposledy.

Všichni zúčastnění odehráli v kvalifikaci 3 hry na součet na předem zvolené dráze, aby pak pořadí určilo dvojice pro následné semifinálové Play Off. Díky lichému počtu účastníků měl Josef Colon, nejlepší kvalifikant, zajištěn přímý postup do finále a mohl si odehrát jen v rámci tréninku své dvě semifinálové hry, čehož se s díky zřekl. Ostatní se utkali ve vyřazovacím Play Off semifinále, když se utkali hráči skončivší po úvodních třech hrách na 2. respektive 19. místě, třetí hrál proti osmnáctému, atd.. Ze dvou her od nuly na součet včetně handicupů poté vítězi vzájemných duelů postoupili do finále. Aby počet finalistů byl kompletní,devítku vítězů a přímého postupujícího ještě doplnila rovná šestice těch prohravších v K.O. soubojích, ovšem s nejvyšším bodovým součtem. Značí to, že pouze 3 hráči byli smutní a pro něj turnaj končil semifinálem. Těmi bohužel byli a neboť situaci tušili, už po první semifinálové rundě hernu opustili a sice Jan Ježek a dámy Lenka Blažková i Helena Zemanová.

Finále samotné bylo dlouho vyrovnané a s ohledem na možné aspiranty titulu nevypovídající, ovšem v závěru se několik jedinců lehce z řetězu utrhlo a zahráli hry nadstandartních parametrů. Po dohrání a dopočtu pomocných věkových i „pohlavních“ handicupů však všem vypálil rybník a dočkal se premiérového triumfu na jakémkoli turnaji Josef Dušek nejen díky 20 bodům za každou hru navíc, ale zejména výkony179 a 226 bodů. O pouhopouhý bod méně měl stříbrný a o dekádu mladšíJaromír Makoveca na místě třetím poté skončil s nepatrným odstupem a součtem 437 bodů Miroslav Jiránek. O další bodík méně pak měl na svém kontě bramborový Jan Stupka a na místě pátém měla 419 bodů Krystyna Janočková, čímž se současně stala i Nejlepší ženou turnaje. Do hodnocené osmičky se sestupně vtěsnali ještě AntonínMatějka, LadislavJirků aVítězslavKvětenský. Oceněným autorem Nejvyššího počinku turnaje se poté s 264 body stalJaromírMakovec.

Před zahájením samotného finále proběhlo losování Bonusového měšce tohoto turnaje, kam se ze startovného za každého hráče vkládá20,-Kč a měl po lednovém obsahu nevybraném už startovníhodnotu 600 Kč. V únoru přibylo dalších 420,- Kč, takže se čekalo, usměje-li se na někoho štěstí a ten si odnese 1020,- Kč. Losuje se mezi nejvyšším a nejnižším výkonem všech v kvalifikaci a tím bylo tentokráte236 a 81 bodů. Tím vylosovaným bylo číslo136 a ač kupříkladu137 bodů zahrálo vícero hráčů, cenu nezískal nikdo a tak obsah měšce převádí do turnaje březnového.

Všem děkujeme za účast i tradičně pohodovou atmosféru a (nejen) se všemi se budeme těšit na setkání při březnovém turnaji celoroční série, kam je již obsazovačka otevřena. Upozorňuje však na změnu v časovém harmonogramu turnaje, neboť díky hladkému průběhu je posunuto zahájení jednotlivých kvalifikačních rund o hodinu později, tedy na 16:00, 17:00 a 18:15.

Váš Xbowling team – bowling Duo Prosek