Xbowling Prosek, Praha 9

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 359

Únorová Prosecká Popo Devítka v režii Pepy Hladíka

« zpět na seznam

22.2.2023

Únorová Prosecká Popo Devítka v režii Pepy Hladíka

V úterý 21. února proběhla druhá letošní Prosecká Popo Devítka s účastí tentokráte 41 hráček a hráčů. Ve výborné atmosféře turnajová série pokračovala v trendu měsíce minulého, tedy výkonnostní laťka stoupá stále výše, a tak jsme byli svědky velké řady nadstandartních výkonů, což dokumentuje nejen rekordní odběr bonusových sušenek za pět jakýchkoli striků v řadě či energetických nápojů za shození strike čistého při postavení vložené červené kuželky a jejím následném postavení se na pozici kuželky první.

Padlo hned sedmero maximálních devítkových her hodnoty 300 bodů, když prvním autorem byl Marek Navrátil, a tak on se stal držitelem Nejvyššího výkonu turnaje a odnesl si pohár spolu s pivní cenou, zrovna tak jako další autoři, jimiž byli Jakub Novák, Lukáš Obrusník, Josef Colon, Antonín Matějka a Josef Hladík, kterému se to povedlo hned dvakráte.

V kvalifikaci každý odehrál čtyři hry, poté nejlepší trio bylo ušetřeno semifinálového zápolení díky přímému postupu do finále, když tentokráte se nikdo svého privilegia nezřekl a těmi byli právě Josef Hladík, Michal Havelka a Jaromír Makovec. Posledním postupujícím byl Michal Beneš, který jako poslední překonal v součtu hranici sedmi setbodů, a to o pouhé tři kuželky, oproti tomu Haně Šulcové již 683 bodů nestačilo, odnesla si alespoň cenu útěchy. Michalu dlužno poděkovat za obvyklý sponzorský dar, když opět s Karolínou Navrátilovou donesli velké množství sladkého pečiva ze své pekárny….

V semifinále proběhlo podle pořadí kvalifikace obvyklé play off, kdy sestupně nastupovaly proti sobě dvojice v pořadí 4. proti 35., 5. versus 34., atd., aby vítězové postoupili při lepším součtu dvou her do finále. Z hráčů prohravších, ovšem nejvyšším součtem, se do finále kvalifikovala rovná pětice nejlepších, takže bylo skutečně o co hrát do posledních hodů. Nakonec to bylo velkým dramatem, když o posledních postupujících do rozhodla jedna jediná kuželka, neb 422 bodů bylo záchytným bodem pro Pavla Vacka i Jakuba Marka, kdežto 421 bodů již vystavilo kvalifikační stop Kateřině Šponerové, jež si odnesla aspoň cenu útěchy.

V semifinále byli hráči nasazováni na dráhy podle pořadí, pro finále si vybírali sami a zde turnaj skutečně gradoval. Ve velkém stylu pokračoval Josef Hladík, jenž zahájil svou druhou maximální hrou, jíž potvrdil 276 body a po zásluze jemu patřil nejen celý turnaja celá řádka cen včetně poukazu na bowlingové vybavení od ProShopu Jana Macka v hodnotě 1500,- Kč, ale i únorová skleněná kuželka. Turnaj končí s fantastickým průměrem 268, 83 bodů. Stříbro bral, a kromě jiných cen si 1000,- kč odnesl za součet 534 bodů Petr Pekár a bronz patřil po dlouhé době na turnaj zavítavšímuLukášiJakovcovi díky 511 bodům. O pouhou kuželku méně měl bramborový Miroslav Jiránek, jenž se tím po dvou turnajích propracoval do čela průběžného ročního pořadí. Do honorované osmičky proklouzli ještě poslední se součtem nad 500 (505 bodů) Petr Vrba, Vladimír Baborovský, Štěpán Blaška a vítěz Devítky Strašnické Pavel Vacek. Nejlepší ženou se poté stala Miloslava Suchánková.

Další, v pořadí třetí letošní turnaj je na programu přesně za měsíc a sice 21. března, kam je již obsazovačka otevřena a všichni srdečně zváni.

Váš Xbowling team – bowling Duo Prosek