Xbowling Prosek, Praha 9

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 359

Úkol zněl jasně, bez plyšové kuželky se nevracej

« zpět na seznam

6.6.2023

Úkol zněl jasně, bez plyšové kuželky se nevracej

Prvním z turnajů šestého kalendářního měsíce na Xbowlingu Prosek Duo byla tradičně Prosecká ProShop Desítka a sice v neděli 4. června. Zahrát si tentokráte přišlo 35 hráček a hráčů, z nichž několik i premiérově a znovu se bylo na co dívat. Již v kvalifikaci padly dva výkony přes hranici 250 bodů, jmenovitě s magickými 999 body skončivší Michal Havelka, který zahrál i nához 266 bodů. Jediným, kdo překonal hranici tisíce bodů v součtu pěti her, byl Lukáš Gurgul a tak s 1037 body opanoval nejen kvalifikaci, ale výkonem 278 bodů se stal, jak se později ukázalo, oceněným autorem Nejvyššího výkonu turnaje vůbec.

Po dvou zajímavých kvalifikačních kolech, hraných stejně jako celý turnaj, patříc do kategorie A, americkým způsobem na tentokráte středním sportovním mazacím modelu, se nejúspěšnější třináctka kvalifikovala rovnou do finále, z hráčů skončivších na místě čtrnáctém až dvacátém prvním mělo šanci ještě trio nejlepších v dodatkovém Desperádu postup oslavit zrovna tak. Museli však zahrát jednu co nejlepší hru, ke které se nepřičítal žádnýhandicap a bez tréninku na dráze, kterou jim sestupně určilo kvalifikační pořadí. Štěstí mělo duo zástupců týmu Nezmaři Vladimír Baborovský i Jaromír Makovec, kteří zahráli pět her navlas stejným součtem 913 bodů, což se ukázalo metou ještě pro finále dostačující.

Naopak těsně se ani do Desperáda nedostala Nikola Fialová s 838 body, když pro změnu téhož součtu dosáhl i Pavel Vacek, avšak pro něj a účast aspoň v další hře turnaje promluvil nejen nižší pomocný handicap, ale i vyšší nához. Nikola si tak odnesla alespoň cenu útěchy. Zazářil zde novic turnaje Jan Štulc, když jeho 235 bodů bylo jasnou finálovou účastí, dále se zachránili s 209 body Janko Purgaj a stačilo nakonec i 179 bodů Dušanu Kovaříkovi. Oproti tomu 149 bodů byla konečná pro Erika Vojtíška, který si odnesl dnešní druhou cenu útěchy.

Finále se hraje již opět včetně handicapů, a to na součet tří her od nuly, na páru drah, jaké si hráči dle pořadí kvalifikačníhovyberou. V dobré formě pokračoval Lukáš Gurgul a nebýt těsného splitu v desátém framu závěrečné hry, mohl pomýšlet na vyšší než bronzovou pozici. Přesto turnaj jakojediný končí s průměrem dvojkou začínajícím, přesněji 202 body. O pět kuželek více, přesně 616 bodů, ve finále na stříbrné pozici zahrál Antonín Matějka a přes slabší závěrečnou hru vítězí se součtem 627 bodů Michal Havelka. Odnáší si tak domů nejen množství tekutých i finančních cen, jakož velkou plyšovou kuželku, bez níž by jeho slovy nesměl domů…

Vyhrává současně i doplňkovou kategorii P165 a jeho parťák Ondřej Košata shodou okolností přes nepostup do finálového rozuzlení druhou a sice P150, takže cena mu bude předána při nejbližší možné bowlingové příležitosti. Naopak svá ocenění stihla převzít Nejlepší žena turnaje Lenka Blažková, byť i její pouť turnajem finálem negradovala, konečnou jí vystavila účast v Desperádu.

Příští turnaj je na programu hned začátkem letních prázdnin a to 2. července, kam je již obsazovačka otevřena a aktualizována a hrát se bude pro změnu na krátkém sportovním mazání, na témže, jako bude poté probíhat další z turnajů kategorie A a sice vícedenní, zajímavě oceňovaný a rautem opepřenýCyrilometodějský Xbowling Iron Special v termínu 5. až 9. července. Takže kdo si bude chtít přivyknout na odlišné mazání, má svou účastí jedinečnou příležitost.

Váš Xbowling team – bowling Duo Prosek