Xbowling Prosek, Praha 9

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 359

Triumf na Prosecké PopoDUOjce míří až do Chorvatska

« zpět na seznam

30.3.2023

Triumf na Prosecké PopoDUOjce míří až do Chorvatska

Turnajový kolotoč měsíce března ukončila v úterý 28. 3. na herně XbowlinguProsek Duo Prosecká PopoDUOjka, na níž cestu našlo 13 párů, a to tentokráte bohatých buď z poloviny či úplně nových. Jako tradičně si každý z nich odehrál svých šest kvalifikačních her netradičním způsobem, kdy se spoluhráči ve dvojici střídají po každém frame. Tímto způsobem je hrán turnaj celý, tedy i následné semifinále a pak i finále. Pouze v obou vyšších turnajových levelech již na každý pár čekají pouze čtyři hry. A dlužno dodat, že turnaj se hraje bez jakéhokoli zvýhodnění kohokoli pomocnými handicapy.

Samotný turnaj se nesl ve znamení pohodové nálady, ovšem nic to nezměnilo na herní kvalitě, když se stále bylo na co dívat a již v kvalifikaci hned trojice nejlepších dokázala zahrát průměr vyšší dvou set bodové hranice. Po mazací pauze všichni nastoupili k svým semifinálovým hrám, neboť maximální počet postupujících jest šestnáct, což i dnes bylo splněno vrchovatě.

Ovšem do finále postupuje podle pořadí semifinálového již jen osmička nejlepších a těmi, komu se to ještě podařilo, byli shodným součtem 738 bodů VítězslavKvětenský a Teame Habtegabriel spolu s Michalem Benešem a Markem Navrátilem. Naopak 702 bodů Jaromíra MakovceMichalem Havelkou již nestačilo, pánové si aspoň odnesli cenu útěchy. Semifinále naopak zahráli bravurně VáclavKváčaLukášem Jelínkem, když zde docílili oceňovaného Nejvyššího výkonu turnaje a to 274 bodů i jejich součet čtyř her 992 bodů byl dechberoucí.

Ve finále patřili do pětice dvojic, které dokázali mít průměr nad 200 bodů, součet 839 bodů, čímž ve vyrovnaném pořadí uzmuli bronzovýstupínek s čtyřbodovou ztrátou na stříbrné Vladimíra MervuKarlem Jaškem, a naopak třemi body k dobru na bramborové Irenu StrakovouLadislavem Šimánkem. Vítězům patřil součet 892 bodů a všem otřelým harcovníkům i favoritům turnaje vytřeli zrak, a dlužno dodat, že zcela po zásluze, pánové Janko PurgajDarjanemBrdnikem, když zejména druhý jmenovaný atmosféru i dráhy herny okusil poprvé a hned s takovým úspěchem. Oceněni byli ještě pátí Michal Beneš a Marek Navrátil i šestí Dušan Kovařík s Martinem Palasem. Dubnové pokračování bude o posledním dunovém úterku, tedy 25. 4. a obsazovačka tam je již otevřena, a tak se budeme těšit na viděnu již v předmájovém čase i počasí.

Váš Xbowling team – bowling Duo Prosek