Xbowling Prosek, Praha 9

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 359

Tomáš Brich po Žižkovské získal letos poprvé i Proseckou skleněnou kuželku

« zpět na seznam

18.4.2024

Tomáš Brich po Žižkovské získal letos poprvé i Proseckou skleněnou kuželku

úterý 16. dubna se na herně Xbowlingu Prosek Duo odehrál již čtvrtý z turnajů celoroční série nedohazované Prosecké Iron Devítky. Přes neúčast několika známých tváří zejména díky kolizi se soutěžemi ABL, si cestu na hernu našlo 38 hráček a hráčů. Ti si v kvalifikaci tohoto komerčnějšího dostaveníčka odehráli kvartet her na předem zvolené dráze a mohli si domů odnést jako po celou dobu průběhu klání za jakýchkoli pět striků v řadě obvyklou sladkou odměnu, případně při docílení striku čistého s kuželkou červené barvy na pozici první energetický či džusový nápoj a totéž i za dohoz jakéhokoli spare.

Nejlepší dva hráči si zajistili přímý postup do finále, oba dosáhli shodu okolností jako jediný čtyřciferný součet, když své počínání na rovných 1000 bodů zaokrouhlil Michal Havelka, a ještě více a sice o 19 kuželek více měl oceněný vítěz kvalifikace Bohumil Brázda. Dalších 24 nejlepších postoupilo do semifinále, kde byli sestupně nasazeni na dráhy a odehráli další dvě hry od nuly při Play Off K.O. systémem, kdy pouze vítězi duelů mezi nejvýše, a naopak nejníže umístěnými měli jistotu finálové účasti. K nim poté přibyli ještě dva hráči jako Lucky Loser, tedy Ti, co sice museli sklonit hlavu před svými soupeři, avšak měli nejvyšší bodový součet. Těmi šťastnými se stali s 498 body Miroslav Nýč a Miroslav Holoubek, který dosáhl bodů 414. Prvním nepostupujícím byl Miroslav Jiránek, který si tak aspoň cenu útěchy odnesl, stejně tak jako Zdeněk Hrobský, jemuž tato pozice patřila po úvodních kvalifikačních hrách.

Pro finále si podle umístění postupující šestnáctka nejlepších dráhy volila a odehrála závěrečné dvě hry na součet od nuly, ovšem včetně hry třetí, průměru her celodenního snažení. Zde nejvíce umu i štěstí předvedl Tomáš Brich, který v úvodu přemýšlel o odřeknutí startu ze zdravotních důvodů, aby valnou část kvalifikace dokonce poté odehrál s erárním vybavením. Nakonec mu tento handicap svým způsobem pomohl a součtem 732 bodů získává letos premiérově po Žižkovské skleněné kuželce i tu Proseckou coby vítěz.Druhý končí kvalifikační premiant Bohumil Brázda, který si počinkem 286 bodů ve finále odnáší i trofej coby autorNejvyššího výkonu dne. Turnaj se tak stává historicky první, na němž i přes hojnou účast nebylo dosaženo žádného, byť devítkového maximálního výkonu 300 bodů…… Na stupínek bronzový poté vystoupal Albert Jarovský a ceny si odnesla jako obvykle celá nejlepšífinálová osmička v pořadí Martin Palas, Michal Korbel, Josef Colon, Jaromír Makovec i Michal Havelka. Jako Nejlepší žena byla dekorována celkovědesátá Krystyna Janočková.

Sice mimo oceňované pozice skončil, avšak možná šťastnější k domovu upaloval Petr Vrba, neboť jeho kvalifikační počinek 284 bodů Nejvyšším výkonem nezůstal, ovšem stal se taženým výherním číslem a výkonem finančníhoIron Bonus Specialua neb se k němu nikdo nepřidal, náležela mu celá dvoutřetinová hodnota měšce a to krásných 4250,- Kč. Zbylá třetina a sice 2130,-Kč se převádí na turnaj následný jako úvodní výše bonusu, takže s předpokládanou účastí na herně Bowlingu Vojkov ve čtvrtek 18. dubna by se mohlo při dubnové Říčanské Iron Desítce hrát o bezmála 3000,- KčPříští turnaj této série se odehraje klasicky opět v úterý a to 21. května s možností individuální či fixní předehrávkypondělí 20. května, kam již je obsazovačkaotevřena i aktualizována.

Počínaje Proseckým Iron Specialem, hraným v termínu 17. – 18. února na herně Xbowlingu Prosek Duo, jsme se opět, stejně jako roku loňského, připojili k charitativnímu projektu CHARITA BOWLING PRO EVULKU a až do jeho konání 11. května budeme z každého i opakovaného startu jakéhokoliv turnaje odkládat 50,- Kč (u turnaje dvojic 100,- Kč) a kompletní výtěžek poté předáme při konaní akce hlavní pořadatelce Vlastičce Eidernové. V loňském soutěžním ročníku se účastmi nasbíralo 12 150,- Kč během jednoho měsíce, letos je k tomu určeno zhruba dva a půl měsíce, a i vyšší počet pořádaných turnajů a již nyní byla tato výše překonána.

 Chcete-li i Vy projekt i Evulku samotnou podpořit, neváhejte a přijďte si zahrát, neboť již svou účastí přispějete na opravdu dobrou věc a nadto se pobavíte bowlingem i něco zajímavého či hodnotného můžete vyhrát. Po odehraném Proseckém Iron Specialu, dvakrát Prosecké Iron Devítce, dvakrát Říčanské Iron Desítce, dvakrát Prosecké Iron Desítce, dvakrát Říčanskými Iron Dvojicemi, dvakrát Říčanské Iron Devítce, Strašnické Iron Devítce, dvakrát Strašnické Iron DUOjce, dvakrát Kamenické Iron Devítce, Dejvické Iron Devítce i Velikonočním Xbowling Iron Specialu jsme již na tuto akci nastřádali 32 000,- Kč.

Váš Xbowling team – bowling Duo Prosek