Xbowling Prosek, Praha 9

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 359

Tak už nám odstartovala SBL Proseku, svátku navzdory…

« zpět na seznam

29.9.2023

Tak už nám odstartovala SBL Proseku, svátku navzdory…

Ve čtvrtek 28. září na státní svátek Dne české státnosti na herně Xbowlingu Prosek Duo odstartovala úvodním hracím večerem letošní historicky druhý kompletní ročník Seniorské Bowlingové Ligy (SBL) Proseku pro sezónu 2023/2024. Poprvé se hraje na osmi drahách za účasti osmi přihlášených družstev, kdyby ovšem cestu na hernu skutečně našla. Jednomu z nováčků, byť ostřílených harcovníků a sice Double Shotu, se přes snahu všech zainteresovaných přijíti nepodařilo a snad tedy do zbývajících šesti hracích dní naskočí již kola následného.

Jejich neúčast vzbudila nevoli u několika týmů s ohledem na systém a rozlosování soutěže, kdy je každého kola odehrána pětice duelů a nikoli sedm, aby každý večer hrál úplně každý s každým. Čili že ne všichni získají body ze vzájemného utkání zdarma, což se ovšem může přihodit hracího dne jakékoli a je nesmyslné v rámci regulérnosti soutěže pokaždé kontumovat celou sedmičku duelů, nadto rozloženou do vícero hracích dní.

Systém jest od ČBA, která soutěž zastřešuje, takto nastaven a v pravidlech zakotven, a to i z důvodu věku hráčů, přeci jen někteří jsou seniory pokročilejšími a hráti sedmero utkání leckdy do pozdních nočních hodin je už jen lidsky nesmyslné. Proto prosíme o ty, kteří nejsou se stávajícími pravidly spokojeni, aby vše brali s rozumem a pochopením a systému se přizpůsobili. Očekávalo by se, že tato soutěž bude pro hráče, byť je správné, že soutěžní rivalitu a očekávaní nepostrádá, přeci jen již s ohledem na věk spíše zábavou a sportovním se setkáváním v příjemné atmosféře s bowlingovými soukmenovci.

Stejně tak dopadla i navrhovaná volba s ohledem na mazací model drah, kdy pravidla jasně uvádí stejný house model místní herny, avšak je možno jej dohodou mezi družstvy střídat i s jinými. Leč stejně jako sezóny minulé opět shoda bouřlivým způsobem mezi hráči vyznávajícími kladení koulí na dráhy rovinných a reaktivních nenastala a neb se nelze zavděčit všem, bylo pořadatelem stanoven sice předepsaný model, avšak i s ohledem na změnu mazacího stroje herny bude i model místní změněn, a tak bude mazáno dvou verzí místního modelu. Snad aspoň touto formou budou obě skupiny uspokojeny.

Pomineme-li tyto nepříjemnosti a porodní bolesti úvodu sezóny, samotný večer opravdu proběhl v duchu sportovním a přátelské atmosféry a byli jsme svědky zajímavých i výborných individuálních i týmových výkonů. Až na výjimky tabulka zůstala vyrovnaná a vypadá to, že hrát se bude do posledního hracího dne i zápasu v podstatě o vše. Hlavní metou jsou dvě postupová místa do následného Finále SBL Prahy & Středních Čech, jenž bude následovat po ukončení všech základních skupin v regionu. Po prvním večeru jsou na tom nejlépe JM Bowling s 19 body a týmovým průměrem 600,60 bodů, za nimi s body 17 okupují stříbrnou, respektive bronzovou pozici jen díky vyššímu skóre Pohodáři před Nezmary, za nimiž je v těsném závěsu hned trio dalších pronásledovatelů. Takže hracího dne druhého ve čtvrtek 26. října již může býti vše úplně jinak.

Nejvyššího výkonu večera dosáhl s 278 body Jan Štulc (Pohodáři), jeho průměr 220,20 bodů je i nejvyšším pro kategorii hráče Nejlepšího a patří mu i primát v další, a to hráče Nejužitečnějšího, kde se však o vedení dělí se 4 body hned s pěticí dalších borců, a to zástupců Nezmarů Martina Palase i Dušana Kovaříka, Miroslavem Dutkou (Dragons), Jaroslavem Maňáskem (BADE) i Václavem Kváčou z družstva vedoucího. Nejlepší ženou je prozatím s průměrem 183,75 bodů Krystyna Janočková (Lemuři).

Váš Xbowling team – bowling Duo Prosek