Xbowling Prosek, Praha 9

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 359

Tak už i ProShop Senior Cup odstartoval jako poslední z Xbowlingových turnajů

« zpět na seznam

7.2.2023

Tak už i ProShop Senior Cup odstartoval jako poslední z Xbowlingových turnajů

V neděli 5. února se na herně Xbowlingu Prosek Duo odehrál lednový turnaj ProShop Senior Cupu. Díky natřískanému termínovému kalendáři byl posunut oproti původnímu termínu o týden později, přesto si na start nové série a poslední ze zde hraných turnajových sérií nenechalo ujít 22 hráček a hráčů. I tento turnaj doznal systémových úprav, ačkoli kostra se nezměnila. Hrají se tři hry kvalifikace, dvě semifinálové Play Off hry a následné dvě hry finálové. Zůstal pomocný handicup dámský, byť snížený na polovinu a seniorský.

Nově přibyl i handicup počítaný dle turnajového průměru za poslední rok, což u některých hráčů bylo v součtu celkem zajímavým přilepšením, ať v pozitivním, či bohužel negativním směru. Nově do semifinále postupuje 24 nejlepších, takže při úvodním večeru postoupili všichni a hráli podle umístění po kvalifikaci nejlepší proti nejméně úspěšnému, tedy 1. proti 22., 2. proti 21., atd... Vítězi postoupili přímo do finále, prohravší museli počkat, kterak se povede protihráčů, neboť k jedenácti jasně postupujícím pro doplnění finálové osmnáctky ještě přibyla hned sedmička těch, co sice prohráli, avšak měli nejvyšší součet dvou her semifinále. Suma sumárum, semifinále tentokrát vystavilo stopku pouze kvartetu nejméně úspěšných.

Před samotným jeho odehráním jsme vyhlašovali a odměňovali TOP 10 loňského celoročního pořadí Proseckého Senior Cupu, kde se vystřídalo celkově 46 dříve narozených hráčů. Nejlepší trojice skončila v pořadí Josef Colon (477 bodů), Ladislav Jirků (457 bodů) a Jaromír Makovec (455 bodů). V těsném závěsu pak byli čtvrtý Jaroslav Lacina s 449 body i pátý Miroslav Jiránek s body 447. Jako u všech celoročních turnajových sérií loňského kalendářního roku byly do jeho pořadí započítávány všechny měsíce, letošní novum je pouze turnajů sedmero, takže kdo si přijde zahrát vícekrát, budou se mu počítat jen ty lepší výsledky.

V semifinále byli hráči do duelů nasazováni podle pořadí po kvalifikaci, ve finále si už podle pořadí semifinálového od nejlepšího každý může vybrat dráhu dle svého uvážení. Nakonec asi těmi, kdo zvolili nejlépe, byla třetí celkově a tím i Nejlepší žena turnaje Krystýna Janočková s finálovými 409 body, když o pouhé dva pokořila čtvrtého Ladislava Jirků. Stříbro získal za součet 415 bodů Karel Jašek a vítězem se stal s 431 bodem Jozef Čížek. Hodnocenou osmičku pak ještě doplnili na místě pátém autor Nejvyššího výkonu dne hodnoty 257 bodů Petr Pekár, Jaroslav Botor a Vladimíři Merva i Baborovský. Klasický únorový turnaj již bude opravdu v termínu únorovém a sice 26. 2. s avizovanou změnou času startu poslední kvalifikační rundy, jež se natrvalo mění z původních 19:20 na rovných 19:00, kam je již obsazovačka otevřena.

Váš Xbowling team – bowling Duo Prosek