Xbowling Prosek, Praha 9

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 359

Strikeland ovládl finále LDL

« zpět na seznam

1.11.2022

Strikeland ovládl finále LDL

Celkově deváté Finále Letní devítkové ligy družstev proběhlo podruhé za sebou na pražském centru Xbowling Duo Prosek dne 31.10. 2022. K účasti ve finálovém turnaji tzv. Devítkové Lize Mistrů, byli pozváni vítězové ze všech možných měst a center, kde se Devítková liga hrála. Nechyběli zástupci z Pardubic, Hluboké nad Vltavou, Benešova, Kutné Hory, Chomutova, Valašského Meziříčí, Tišnova a pražských center Xbowling Žižkov, Xbowling Strašnice, Best Bowling Zličín. Právo účasti měl i loňský vítěz Ligy Mistrů, tým S-centrum Benešov.

Ve finálovém turnaji se odehrálo 132 zápasů, kde hrál „každý s každým“. Přestože v polovině hracího dne vévodil tabulce po šesti odehraných zápasech tým Strikeland (23 bodů), před týmem Sněženka a Machři (22 bodů) a týmem Za Řekou (20,5 bodu). V dalších pěti zápasech po mazací pauze se bojovalo až do posledního kola a vše ještě mohly pozměnit závěrečné zápasy, nakonec se ale žádné velké překvapení nekonalo.

Nakonec se po jedenácti odehraných zápasech se ziskem 39 bodů radovalo z vítězství a putovního poháru s průměrem 651/hra družstvo z centra Strikeland Chomutov, tým STRIKELAND. Ten hrál ve složení Oldřich Pour, Milan Šteffek, Antonín Nahodil a Karel Růžička. O jeden a půl bodu méně měl na svém kontě brněnský GOOD SHOOT, své zápasy odehrál s průměrem 630/hra, třetí se umístil jihočeský tým SNĚZENKA a MACHŘI, ti se prezentovali průměrem 603/hra, ale de sněženka chyběla. Věcné a finanční ceny se rozdávaly až do pátého místa. Na čtvrtém místě se umístil tým Za řekou, na pátém místě Notaxo.

Ve vedlejších kategoriích LM byli oceněni:

-       Antonín Nahodil – hráč s nejvyšším průměrem (240,73)

-       Veronika Dufková – nejlepší žena (201,80)

-       Nejvyšší náhozy  – 4x 300: Antonín Nahodil 2x, Ján Ďaďo, Lubomír Navrátil