Xbowling Prosek, Praha 9

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 359

Špitálníci B podle očekávání dominovali 9. lize ABL Proseku

« zpět na seznam

29.5.2024

Špitálníci B podle očekávání dominovali 9. lize ABL Proseku

Neděle 21. dubna byla 4. hracím dnem ročníku čtvrtstoletí života ABLrovněž pro místní 9. ligu Xbowlingu Prosek Duo,jenž hrála ve stejném termínu i čase jako místní liga vyšší, tedy osmá. Tentokráte si obě soutěže část herny, na nichž utkání probíhala, prohodila, a tak lize devátá patřily 1. až 4. dráha.

Tato svým způsobem netradiční skupina, kde se účastí pouze kvartet družstev a hrají tedy každého večera družstva spolu dvakráte, čímž mají v podstatě o jeden zápas více oproti většině jiných lig, zejména šestičlenných, své kouzlo rivality pro tentokráte ztratila ještě více, neboť mužstvo Lenochodů bez jakékoli omluvy na večer závěrečný cestu nenašlo, a tak každého kola jejich soupeř měl volného zápasu a k dobru snadno získaných pět bodů. Čin je to samo o sobě na pováženou, díky přísunu desetibodůzdarmakaždémudružstvu se tak Lenochodirázem ocitli mimo medailová místa, což uvítali zejména pánové seskupené VoFous, kterým by jinak právě pozice bramborová patřila. Vinnou neúčasti Lenochodů jsme na závěr ani nemohli odměnitNejlepší ženu soutěže, když jediné dvě hrající ženy patřily právě tomuto týmu.

Nicméně nad slunce jasné bylo umístění družstev na prvním, respektivedruhém místě, protože Špitálníci B měli již po třetím kole dostatečný náskok a po zásluze i za předvedené výkony a hru v soutěživítězí a zajistili si i díky 83 bodům přímý postup do ligy vyšší, tedy místní osmé. Zrovna tak stříbrní BallsofGods v podzimním ligovém pokračování zamíří tamtéž, neboť jejich týmový konečný průměr je o více jak třicet kuželek vyšší průměru družstva Lajny, které skončilo v lize osmé na předposledním, tedy pátém stupínku.

Nejvyššího výkonuvečera dosáhl a jako jediný zdolal hranici dvouset bodůMartin Dušek(VoFous) s 208 body, David Fuchs(Lenochodi) by býval byl, kdyby byl přítomen, oceněnNejlepším hráčem skupiny, stal se jím tak další v pořadí a toMichal Valenta (Balls od Gods) díky průměru 157, 79 bodů, Nejlepší žena, jak bylo psáno,oceněna nebyla a Nejužitečnějším hráčem se těsně s 18 body stal zástupce vítěznýchŠpitálníků B a to Petr Lédrst.

Váš Xbowling team – bowling Duo Prosek