Xbowling Prosek, Praha 9

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 359

SMASH přes vítězství do vyšší ligy nechtějí

« zpět na seznam

16.5.2024

SMASH přes vítězství do vyšší ligy nechtějí

Pondělí 13. května bylo závěrečným, tedy letos 4. hracím dnem jarní části 25. ročníku ABL na herně Střížkovského Xbowlingu současně se skupinou A i pro B skupinu 4. ligy Proseku. Za zvuku i obrazu spojeného s hokejovým šílenstvím a utkáním Českého národního týmu, jehož sledování dávali leckteří přednost, tabulka soutěže doznala finální podoby.

BK Technika i svým přístupem a výkonem ovlivnila pořadí na čele i konci tabulky a s jistotou udržení se a nezájmu o postup do vyšší soutěže, byť na vedoucí Needles and Pins ztráceli v úvodu pouhopouhý jeden jediný bodík, tohoto večera přidali pouze šest dalších a jen díky náskoku předchozímu skončili nakonec bronzoví. Body vzali hlavně Lion Teamu, které tak přišpendlili na dno tabulky, tedy šesté sestupové místo. Oproti tomu Rychlé Koule v kole závěrečném po vzájemném duelu mohli hlavy zvednout a slavit udržení se v soutěži, neb z této ligy výjimečně družstvo umístěné na pozici páté si průměr se stříbrnýmtýmemligy nižší neporovnává.

Podoba čela tabulky doznala rovněž změn, vedoucí Needles and Pins tentokráte svůj den úplně neměli a končí na místě stříbrném, když při jejich konečných 61 bodech je výborným závěrem o jediný bod přeskočili SMASH a až hody posledními je sesadili z pomyslného trůnu, a právě oni vítězí. Klasicky však odmítají postup do vyšší, tedy 3. ligy ABL a tam tak směřují nakonec stejně stříbrní Needles and Pins.

Nejvyššího výkonu večera dosáhl zástupce vítězného družstva Martin Boháč a to díky 230 bodům, celkově však stěžejní oceňované individuální kategorie opanoval jako každoročně manželský pár Leskotových, když Petra se stala Nejlepší ženou a Jiří jak Nejlepším, tak i Nejužitečnějším hráčem. Všem děkujeme za účast nejen tohoto večera, ale po celou sezónu a na viděnou se budeme těšit při podzimním pokračování ať už v jakékoli lize. Taktéž zveme všechny na klasické posoutěžní Mistrovství regionu a posléze i republikového družstev i jednotlivců.

Váš Xbowling team – bowling Duo Prosek