Xbowling Prosek, Praha 9

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 359

Seniorský fantom Petr Pekár opět zaúřadoval

« zpět na seznam

1.8.2023

Seniorský fantom Petr Pekár opět zaúřadoval

Poslední červencovou neděli čili 30. července, se odehrál druhý turnaj série, určený pro hráče starších půlstoletí, ProShop Senior Cup na herně Xbowlingu Prosek Duo v tomto měsíci, nyní však již regulérní červencový. Mezi dvanáctkou nejvěrnějších jsme přivítali i jednoho nováčka, a to Jana Suchánka, který výrazně promluvil konečným bronzovým stupínkem do celkového pořadí turnaje.

Díky nízké účasti si všichni odehráli klasické tři hry kvalifikační na předem zvolené dráze a součet jejich výkonů včetně pomocného handicapu, čítající bonus za věk s dámským a pro všechny i dle turnajového žebříčkového průměru, určil pořadí pro nasazení na dráhy pro následné semifinále.

Nežli k němu došlo, byla zpětně oceněna cenu za Nejlepší ženu na turnajiProsecké Popo DevítkyKrystynaJanočková a zejména vítěz červencového pořadí věrnostního žebříčku Xbowling Iron (Wo)man Michal Havelka.

Poté se losoval již zavedený, po turnajích na hernách Xbowlingu Prosek Duo, Xbowlingu Strašnice i Bowlingu Vojkov cyklující finanční IRON BONUS SPECIAL, jenž měl v součtu se sumou na turnaj převáděnou a díky dnešní účasti hodnotu rovných 4100,- Kč. Losovalo se obligátně o částku dvoutřetinovou, a tak případný výherce si mohl přijít na zajímavých 2730,- Kč. Taženo bylo však číslo velmi nízké a sice 23 a bylo by podezřelé, kdyby stejného výkonu kdokoli dosáhl, tudíž se celý obnos převádí opět na turnaj následný, jímž bude nejdříve 10. srpna pro změnu na herně Říčanského Bowlingu Vojkov Vojkovská Desítka.

V semifinále všichni zúčastnění odehráli dvě hry od nuly znovu na součet včetně handicapů a následné pořadí určilo právo výběru drah pro finále, kam znovu postupovali úplně všichni. I zde se hrály dvě hry od nuly, a to závěrečné o konečného červencového vítěze.

Jím se stal Petr Pekár, který si celý večer udržoval stabilní a vysokou formu, každý úsek turnaje nadto zvyšoval hodnotu Nejvyššího výkonu dne, aby se zastavil na konečných 243 bodech, za něž byl po právu i cenově oceněn. Stříbrný končí Michal Havelka a bronz bral již zmiňovaný nováček Jan Suchánek. Do hodnocené osmičky nejlepších patřili poté ještě sestupně Karel Samek, Nejlepší žena turnaje Anežka Lencová, Antonín Matějka, Lenka Blažková i Ladislav Jirků.

Příští srpnový turnaj je naplánován znovu na poslední neděli měsíce a sice 27. 8. a obsazovačka tam je již otevřena i aktivní.

Váš Xbowling team – bowling Duo Prosek