Xbowling Prosek, Praha 9

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 359

SBL Prosek svědky výkonu 290 bodů a prvního trojciferného bodového zisku

« zpět na seznam

10.2.2023

SBL Prosek svědky výkonu 290 bodů a prvního trojciferného bodového zisku

Čtvrtek 9. února byl pátým, tedy předposledním hracím dnem, letošní sezóny 2022/2023 Prosecké Seniorské ligy. Původně sedmičlenná skupina, bohužel již od Nového roku, tedy druhé porce hracích dní pouze šestičlenná, odehrála tak znovu v kole úvodním své volné zápasy, kdy všechna družstva získala snadných pět bodů v duelu proti odhlásivších se FamilyFitnessForever. Každé pro má své proti, a tak výhodou této reality jest odpadnutí pauzy, co dříve každého kola čekala na jedno z družstev, bohužel hořekují však ti, co chtějí v tabulce něčeho dosáhnout a zejména stažení náskoku menším počtem utkání je těžší, ačkoli ne nemožné.

Po návratu zpět na, zejména pro hráče vyznávající reaktivní užití bowlingového náčiní místní mazací hause model, se o to pokouší Nezmaři X, kteří hrací den rozehráli ve velkém stylu, nadto Martin Palas utvořil Nejvyšší výkon celého kola hodnoty 290 bodů a dlouho to vypadalo na jejich dominanci. V konfrontaci s jinými excentrickými seskupeními, zejména Pohodáři a JM bowlingem, však již pár nedokonalostí odhaleno bylo, a tak všeho opět využili průběžně vedoucí Lemuři, kteří krokem rozvážným, avšak pravidelným dokráčeli k témuž bodovému zisku krásných 23 bodů, čímž si upevnili vedení v tabulce a jako první překonali stobodovou hranici a mají na svém kontě 101, 5 bodu. Nezmaři X se stali díky průměru dne 607, 17 bodů týmem večera a propracovali se na průběžnou bronzovou pozici. Na stříbrné Pohodáře, tentokrát lehce bodově střídmější, se pokusí ještě vyšlápnout kola závěrečného, tedy přesně za měsíc při derniéře soutěže, když 6. hrací den se odehraje 9. března, znovu na témže mazání. Mezi těmito dvěma družstvy se rozhodne o druhém postupujícím do následného Středočeského finále SBL na Best Bowlingu Zličín, když o postupu Lemurů je již rozhodnuto.

Martin Palas se kromě Nejvyššího výkonu může pochlubit i Nejvyšším průměrem kola a to 219, 83 body, s dvojkou na začátku jej odehrál i Josef Gruncl (Dragons) a to s průměrem 206, 83 bodů. Celkově zůstal Nejlepším hráčem Ladislav Dedera (Pohodáři) díky průměru 198, 50 bodů, avšak odehrál stále jen úvodní kolo a nemá tak dostačující počet utkání k plnohodnotnému právu ocenění, tím, kdo ano, je již druhý nečekaně Martin Palas s celkovým průměrem 194, 27 bodů, který nechyběl pro změnu ani minutu, bowlingově tedy žádného hodu….

Váš Xbowling team – bowling Duo Prosek