Xbowling Prosek, Praha 9

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 359

S Petrem Pekárem si není radno zahrávat

« zpět na seznam

29.8.2023

S Petrem Pekárem si není radno zahrávat

V neděli 27. srpna se odehrál letošní osmý turnaj z celoroční série ProShop Senior Cupu, turnaje učeného hráčkám a hráčům bowlingu starších padesáti let na herně Proseckého Xbowlingu Duo. Tentokráte jsem díky pořadovému skluzuvlivempředcházejícímfinálovým zápolením kategorií C a D celoprázdninovéhoSummerCupu 2023 závěrečnou kvalifikační rundu zahajovali z půlhodinovým zpožděním, všem účastněným je však potřena poděkovat za trpělivost a zejména pochopení.

Oproti turnaji červencovému se tentokráte sešlo téměř jednou tolikbowlinguchtivých a někteří dokonce hráli i po nejen předchozího finále C, ale i D, za což jim patří velké díky i obdiv za absolvování skutečně celodenního maratónského bowlingového výkonu. Přivítali jsme i několik úplně či staronových tváří a každý z nich odehrál své obvyklé tři kvalifikační hry na jedné hráze a součet těchto her včetně handicapu, čítající dámský, věkový i dle turnajového průměru, pak určilo složení dvojic pro následné semifinále, kam postupovali všichni.

V semifinále na sebe naráží kvalifikačně nejúspěšnější hráči proti těm naopak nejméně a takto jsou i dvojice sestupně na dráhy nasazovány. Hraje se na součet dvou her od nuly včetně handicapu a lepší poté postoupí do finále. Díky účasti k nim patřil i nejlepší prohravší, aby se doplnila finálová dvanáctka, nakonec šanci postoupit měli dokonce dva hráči s nejvyšším bodovým součtem, byť ve svých duelech neuspěli, protože jeden z vítězů Michal Havelka ze zdravotních důvodů svůj postup dal všanc. Nic na jeho odchodu nezměnilo hodnotu Nejvyššího výkonu turnaje, jenž se zastavil na hodnotě 267 bodů, a právě Michal byl jeho autorem již v kvalifikaci. Cenu si tak převezme díky nepřítomnosti během vyhlášení při nejbližší možné příležitosti.

Poprvé se stalo, že v semifinále došlo k remíze, a to mezi Janem Štulcem a jedním z elévů AbdulkaderemKassasem, takže pro postup druhého jmenovaného musel rozhodnout vyšší jednotlivý výkon. Dvojice postupujících, byť v semifinále prohravších, ale díky nejvyššímu součtu her byla ryze dámskou, neb štěstí se usmálo na Miloslavu Suchánkovou i Krystynu Janočkovou.

Pro finále si hráči klasicky již dráhy podle semifinálového pořadí opět volili a ve dvou na dráze a dvou hrách v součtu od nuly se rozhodovalo o srpnovém premiantovi. Tím se nakonec nestal nikdo jiný než fantom tohoto turnaje Petr Pekár, který zahrál 225 a 227 bodů, a to mu stačilo i s nižším handicapem o 4 body odolat náporu Miroslava Jiránka, jemuž patřilo místo stříbrné. Na stupínek bronzový vystoupal Josef Colon a to díky součtu 425 bodů. Do oceňované osmičky nejlepších patří dále Vladimír Baborovský, Ladislav Jirků, Jan Suchánek, jeho choť a současně i Nejlepší žena turnaje Miloslava i Krystyna Janočková.

Mezi kvalifikací a semifinále se losoval tradičně finanční IRON BONUS SPECIAL, zastavivší se přesně na předpokládané výši a sice rovných 3800,- Kč a neboť se hraje o jeho dvoutřetinovou část, vítěz by si přilepšit 2530,- Kč. Bohužel však tažené číslo 141 se ukázalo opětovně lichým, byť výkony 140 i 142 bodů hráči zahráli, převádí se tak na turnaj následný, jímž je nejblíže v úterý 29. srpna na téže herně Prosecká PopoDUOjka, kde se obsah ještě navýší a předpokládanou účastí zamíří někam ke 4500,- Kč. To už je opravdu částka nemalá a své by mohl případným adeptůmvyprávětJosef Colon, který právě tohoto večera převzal svou výhru v hodnotě 3780,- Kč coby šťastný vítěz měšce z Devítky Popo Strašnické. Blahopřejeme.

Příští turnaj série, již devátý, se hraje v rychlém sledu hned za týden a sice další neděli 3. září, a to díky kolizi původního termínu s turnajem série Prestige, jenž se v září právě přesune obšťastnit místní hernu. Obsazovačka tam je již aktivní a nepadne-li bonus ani na Prosecké PopoDUOjce, je možné, že losovat se bude již o cifru kolem 5000,- Kč……..

Váš Xbowling team – bowling Duo Prosek