Xbowling Prosek, Praha 9

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 359

Říjnový ProShop Senior Cup patřil Krystyně Janočkové

« zpět na seznam

24.10.2023

Říjnový ProShop Senior Cup patřil Krystyně Janočkové

neděli 22. října se odehrál kulatý letošní turnaj série ProShop Senior Cupu na herně Xbowlingu Prosek Duo, tedy desátý. Tohoto turnajekategorie B pro hráčky a hráčestarších 50 let se tentokráte zúčastnilo 21 borců, takže si všichni odehráli své tři kvalifikační hry na předem zvolené dráhy a jejich součet včetně pomocných handicapů, čítající dámský, podle turnajového žebříčku výkonnostní a věkový určil pořadí pro následné semifinálové vyřazovací Play Off.

Díky lichému počtu účastníků vítěz kvalifikace byl (rád) o tyto kratochvíle ochuzen a nejlepší byla Krystyna Janočková se součtem 654 bodů. Ostatní byli nasazeni na dráhy ve dvou semifinále sestupně do dvojic, kde nejlepší sváděl souboj s nejméně úspěšným a z deseti párů po dvou hrách na součet od nuly ti úspěšnější postoupili do finále. Ze všech prohravších nadto jeden z hráčů coby Lucky Loserpostoupil s největším bodovým součtem do finále rovněž, aby byl jejich počet kompletní dvanáctičlenný. Tím šťastným byl Josef Dušek, naopak oceněným prvním nepostupujícímse stal Jan Štulc.

Než vůbec k této adrenalinové části večera došlo, by losován obvyklý finanční IRON BONUS SPECIAL, kam převodem z turnaje minulého a součtem účasti doputovalo 2240,- Kč, ale byť tento měsíc byl jackpot rozebrán dvakráte, tohoto dne díky taženému číslu 64 nikoli, a tak se celá částka převádí na turnajnásledný, jímž je Prosecká PopoDUojka již v úterý 24. října na téže herně a kde se v součtu s účastí předpokládanou bude hrát o bezmála 3000,- Kč.

Pro finále si již postupující volí dle výsledků semifinálových dráhy na závěrečné dvě hry od nuly včetně handicapů sami a zde se oporou o vysokou pomoc bonusových hodů dokázala k vítězství propracovat současně vítězkakvalifikace a poté i oceněná Nejlepší žena Krystyna Janočková a to se součtem 439 bodů. Stříbrný skončil s 422 body Albert Jarovský, který svou závěrečnou hrou hodnoty 226 bodů získaltaktéž i cenu coby autor Nejvyššího výkonu vůbec. Bronz pak Lucky Loseru Josefu Duškovi těsně vyfoukl jeho jmenovec a další nestor Colon. Do hodnocené osmičky patřili poté ještě Anežka Lencová, PetrPekár, Vladimír Baborovský a Antonín Matějka.

Turnaj byl rovněž na odkazu: https://www.iron-special.cz/online-vysledky-turnaju/ v podobě JPG přenášen po dílčích částech on-line a nebude tomu jinak ani na turnajích následných. Příští dostaveníčko právě konkrétně tohoto bude při turnaji letošním jedenáctém, tedy předposledním a sice v neděli 19. listopadu, kam je již obsazovačkaotevřena a aktualizována a kde bude na všechny zúčastnivší se minimálně jedno nadstandartní překvapení čekat….

Váš Xbowling team – bowling Duo Prosek