Xbowling Prosek, Praha 9

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 359

Rekordních devět třístovek ozdobilo Proseckou Popo Devítku

« zpět na seznam

27.7.2023

Rekordních devět třístovek ozdobilo Proseckou Popo Devítku

V úterý 25. července proběhla první z prázdninových turnajů už i celoroční série Prosecké Popo Devítky. Přes všechna úskalí tohoto kalendářního období na hernu zavítala vysoká návštěva a sice 44 hráček a hráčů. Každý v kvalifikaci na předem zvolené dráze odehrál čtyři hry nedohazovaným způsobem a když se komukoli povedlo zahrát aspoň pět klasických či už devítkových striků v řadě, odnesl si sladkou cenu. Stejně tak jako obvykle, když se mu do sestavy mezi kuželky ostatní vmísila na pozici té první odlišné barvy a podařilonásledně zahrát strike čistý, autor si odnesl obvyklý energetický nápoj.

Z kvalifikace mají první tři hráči pořadí zajištěn přímý postup do finále a těmi se stali Jan Štulc, Lukáš Gurgul a Václav Kváča, který dosáhl dokonce součet nad tisíc bodů a sice 1021 bodů. Ten se svého postupu zřekl, když se v turnaji dále z pracovních důvodů rozhodl nepokračovat, avšak až v průběhu bojů semifinálových, a tak nebylo jeho místo poskytnuto dalšímu v pořadí, nýbrž dalšímu šťastlivci, který postoupil ze semifinálového Play Off coby Lucky Loser.

Ještě před zahájením semifinálových zápolení se však v mazací pauze losoval tradiční finanční IRON BONUS SPECIAL, jenž byl účastí navýšen na 3520,- Kč a neb se losuje o dvoutřetinovou částku, pro vylosovanéhošťastlivce bylo přichystáno 2350,- Kč. Avšak taženo bylo číslo velmi nízké, tedy 3, což znamená jediné – celý obnos je přesunut opět jako suma startovní na turnaj následný, jímž je již ve čtvrtek 27. července na herně Bowlingu Vojkov Vojkovská Desítka.

V semifinále zde probíhá vyřazovací Play Off, kam ve dvou rundách na sebe narazí 32 hráčů sestupně od nejlepšího z úvodních čtyřech her po úspěšného nejméně, tedy čtvrtý proti třicátému pátému, pátý versus třicátý čtvrtý a tak dále. Štěstí se však usmálo ještě na původně nepostupující Tomáše Bricha i Daniela Hvězdu, protože Stanislav a Dan Nejezchlebovi svou premiérovou turnajovou účast ukončili nevědomky zbytečně brzy. Ze semifinálových dvojic se vítězové připojí do finále k hráčům přímo postupujícím, další patero má to štěstí, že sice jsou ze součtu dvou her smutnější, avšak mají jejich nejvyšší součet, a tak brány finálové otevřou rovněž. Ovšem díky skreči Václava Kváči tentokrát postoupil ještě šestý v pořadí a tím byl i on zde poprvé hrající, a to AlbertJarovský. Naopak prvním oceněným nepostupujícím byl smolně Josef Hladík.

Pro finále si již dráhy hráči podle pořadí po semifinále volí dle svého nejlepšího uvážení sami a hrají se poté závěrečné dvě hry znovu od nuly na součet o konečného vítěze. Tím se v nadupané konkurenci stal Jakub Šarišský, když se jeho součet zastavil na 566 bodem. O pouhé tři kuželky, a tudíž jedno místo zpět skončil Jakub Marek a pozice bronzová patřila s 552 body Michalu Havelkovi. Oceněna byla celá nejlepší finálová osmička sestupně v pořadí Daniel Hvězda, Jan Štulc, Marek Navrátil, Ondřej Kvasnička a Bohumil Brázda, který se součtem 497 bodů o cenu připravil devátého Martina Hypiuse při témže součtu jen díky vyššímu jednotlivému výkonu.

Martin se stal vůbec smolařem, když již v kvalifikaci zahrál maximálních možných 300 devítkových bodů, ale jen díky časovým prostojům musel cenu za Nejvyšší výkon přenechat Lukáši Gurgulovi, který ji zvládl zahrát o pár desítek vteřin dříve. Odnesl si tak aspoň pivní cenu jako další každý autor podobného počinku, s nimiž se roztrhl rekordní pytel a autory byli ještě Jan Štulc, Radek Rozporka, Bohumil Brázda, Dušan Kovařík, Martin Palas, Jakub Šarišský i Michal Havelka, jenž dokonce útočil i na čistých 300 bodů, avšak jedna jediná proklatá kuželka předposledním hodem jej o tento počin připravila. Nejlepší ženou se pak stala Krystyna JanočkováPříští turnaj je na plánován na úterý 22. srpna a obsazovačka tam je již otevřena a aktualizována.

Váš Xbowling team – bowling Duo Prosek