Xbowling Prosek, Praha 9

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 359

Prvním dnem zahájila život historicky poprvé 10. liga Proseku

« zpět na seznam

3.3.2023

Prvním dnem zahájila život historicky poprvé 10. liga Proseku

Ve středu 2. března svým úvodním hracím dnem rozehrála 24. ročník ABL historicky poprvé 10. liga Proseku. I díky pozdnímu datu 1. hracího dne tato skupina jako jediná z nižších soutěží jarní části odehraje pouze kvarteto hracích dní, avšak pro většinu účastnivších se družstev se jedná o sezónu nováčkovskou, takže na seznámení se se soutěží, zvyklostmi i pravidly v podstatě dostačující.

Pravdou jest, že jako jedni z mála mají výhodu, že ze soutěže není kam sestupovat, takže lákadlem je pro vítěze možný postup do ligy vyšší, tedy deváté, kam v případě dostačujícího týmového průměru mohou postoupit i druzí v pořadí po porovnání si svého s družstvem skončivším na místě pátém právě ligy deváté.

Po první čtvrtině soutěže to vypadá, že boj se bude soustředit opravdu spíše o zmiňované druhé místo tabulky, kde aktuálně trůní„VoFousLenochodi, když obě seskupení mají shodných 13 bodů, pouze nepříliš rychle se pohybující zvířátka vyšší skóre. Avšak vyrovnaná je tabulka zatím celá, tedy od místa druhého po šesté, takže do dění a pohybu na všech příčkách mohou zasáhnout ještě úplně všechny týmy. Pouze BK Nedohoz od počátku zúročuje své již nabité zkušenosti ze soutěží ABL i turnajových a tohoto večera nepoznal hořkost porážky a vévodí tabulce s 23 body. Nepostaví-li se na hlavu papírovým předpokladům, právě oni jsou hlavními adepty na přímý postup do vyšší soutěže. Nejvyššího výkonu však dosáhl někdo jiný, autorem je Martin Dušek (VoFous) a jeho 209 bodů bylo jediným počinkem začínajícím dvojkou na začátku. Nejlepším hráčem je prozatím s průměrem 187, 33 bodů David Fuchs (Lenochodi) a ženou ostřílená Andrea Zuzánková z družstva vedoucího díky průměru 166, 60 bodů. Druhé kolo je na programu na téže herně ve stejný čas tentokráte již v pondělí a to 27. března.

Váš Xbowling team – bowling Duo Prosek