Xbowling Prosek, Praha 9

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 359

Prosecká Xbowling Desítka oslazená koblihami a čistou hrou 300

« zpět na seznam

14.2.2022

Prosecká Xbowling Desítka oslazená koblihami a čistou hrou 300

V neděli 13. únorase na Xbowlingu Prosek Duoodehrál v pořadí druhý turnaj sérieProseckéXbowling Desítky. Turnaj je zařazen do kategorie B, dráhy se mažou před oběma kvalifikacemi i finále a je hrán americkým způsobem s klasickým počítáním, čemuž stále více zúčastněných přichází na chuť a po přehršli devítkových turnajů je i kvitován.

Tentokráte 23 hráček a hráčů odehrálov kvalifikaci 4 hry na součet na předem zvoleném párudrah, když panu Fialovi navzdory (ne)přítomný Covid několika dalším v cestě do herny zabránil. Nejlepších šestnáctka potépostoupila do následného finále a podle pořadí si vybrala dráhy. Po ukončené kvalifikaci se navíc losuje bonus tohoto turnaje a sice finanční prémie, když ze startovného každého hráče se odkládá 50,- Kč a výsledná cifra se dělí v poměru 50%, 30% a 20% pro šťastné vylosované. 1200,- Kčsi tak tentokráte rozdělili s 240,- Kč BohumilBrázda, 360,- KčŠtěpánBlaška a rovných 600,- Kčbohužel nepostupujícíTomášDajč.

Králem kvalifikace se stalJosef Colon, který zahrál součet 919 bodů, ba co víc, druhou hrou dokázal zahrát dokonce čistou hru 300, za což mu blahopřejeme. Posledním, komu se do finálového rozuzlení turnaje podařilo dostat, byl Bohumil Brázda s 691 body včetně pomocného handicupu, oproti tomu bohužel tím nejvíce smutným a prvním nepostupujícím sestal Karel Samek, jemuž 673 bodů již nestačilo.

Ve finále jsme byli svědky dalších mnoha výborných výkonů, lehce úsměvným faktem je bodová shoda jmenovců Jana a Michala Benešových, když při rovnocenném součtu 614 bodů ze třech her o bronzovém stupínku pro Honzu rozhodl pouze vyšší jednotlivý nához. Na místě stříbrném skončil Lukáš Gurgulsoučtem 649 bodů a únorovým králem se po zásluze stal PetrOndrejec díky 682 bodům. Honorovanouosmičku nejlepšíchještě doplňujíJakubMarek,Marek Navrátil, Štěpán Blaška a Václav Kouba.Lenka Blažková se poté stalaNejlepší ženou turnaje a neb odešla ještě před samotným dekorováním, cena jí bude předána při nejbližší návštěvě či na turnaji následném.

Další turnaj je znovu v neděli a opět13., tentokrátbřezna, kam jsou všichni srdečně zváni a obsazovačka je již otevřena. Závěrem ještě děkujeme Michalu Benešovi za sympatický sponzorský dar v podobě zákusků z jeho pekárny, čímž si mnoho hráčů osladilo hru i večer.

Váš Xbowling team – bowling Duo Prosek