Xbowling Prosek, Praha 9

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 359

Prosecká SBL dohrána jest

« zpět na seznam

11.3.2023

Prosecká SBL dohrána jest

Ve čtvrtek 9. března se na herně Xbowlingu Prosek Duo odehrál šestý, a tedy závěrečný hrací den místního druhého ročníku Seniorské Bowlingové ligyProsekusezóny 2022/2023.

Původně sedmičlenná skupina, od poloviny soutěže, tedy letošního roku, po rozpadnutí se Family Fitness Forever, svému názvu navzdory, dohrávala jako šestičlenná. Tři jarní kola se tedy hrálo bez jakékoli herní pauzy a úvodního kola volným zápasem v podání volného proti virtuálnímu soupeři se ziskem snadných pěti bodů.

Začátek večera bylo milou povinností prozradit týmům zejména z čela tabulky skvělou novinu, že původně dvě postupová místa z místní herny na následné Finále Středních Čech SBL byla o jedno další rozšířena, takže kdo se dostal na pomyslné stupně vítězů, postupuje. Potěšilo to zejména Nezmary X, kteří marně honili stříbrné Pohodáře a když záhy odrazili i teoretický nápor čtvrtého JM bowlingu, soutěž se v podstatě pouze dohrávala. Zajímavostí je, že všechna družstva skončivší na bedně, mají bodový zisk trojciferných hodnot, nejvíce však Lemuři a to 117, 5 bodu a v soutěži vítězí.

Odnesli si kromě tekutých cen, pohárů a medailí i finanční injekci v hodnotě 1000,- Kč, stříbrní Pohodáři 600,- Kč a 400,- Kč ještě Nezmaři X. Nadto vítězové mají o 500,- Kč levnější startovné pro novou sezónu. Odměněni byli i autoři Nejvyšších, a naopak nejnižších náhozů jednotlivých hracích dní, jakož Nejlepší muž a žena, jimiž byli s průměrem 194, 56 bodů Martin Palas (Nezmaři X) a 166, 03 body Krystyna Janočková(Lemuři).

Postupujícím připomínáme, že Středočeské finále SBL je v neděli 23. dubna na Zličínském Best Bowlingu a všem ostatním předběžný start nové sezóny v září roku 2023, kam mají přednostní právo přihlášení a účasti družstva stávající. Jakož avizovanou domluvu s případným dřívějším startem hracích dní, takže kapitány prosíme, aby do zahájení nové sezóny dali včas vědět, pro jakou z alternativ se rozhodnou a budou preferovat.

Váš Xbowling team – bowling Duo Prosek