Xbowling Prosek, Praha 9

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 359

Prosecká PopoDUOjka ozdobena fantastickými výkony

« zpět na seznam

29.9.2023

Prosecká PopoDUOjka ozdobena fantastickými výkony

V úterý 26. září obvyklou pouť po komerčních turnajích již měsíce devátého ukončilo na herně Xbowlingu Prosek Duo setkání netradičních dvojic a sice Prosecká PopoDUOjka. Ačkoli v předešlých dnech proběhl marathón vyšších sportovních a soutěžních bowlingových akcí i obvyklá zdravotníindispozice, popřípadě zapomětlivost do účasti promluvila, sešla se sedmnáctka různě poskládaných párů, dokonce i nováčků.

Ty odehrají celý turnaj jako dvojice netradiční tedy coby jeden hráč s tím, že se pravidelně střídají po každém frame, pouze na začátku každé další hry si pořadí mohou prohodit. V kvalifikaci si jako obvykle všichni odehráli na předem zvolených drahách šestici úvodních her, aby se pak pouze té nejméně úspěšné uzavřely brány pokračovaní semifinálového, kam vždy postupuješestnáctka nejlepších dvojic. Těmi, komu se tak přihodilo, byli elévové turnajového světa Adam Brodský a Dominik Vařeka. Věřme, že tento dílčí neúspěch je od dalších startů a návštěv neodradí….

V semifinále se hraje stejným způsobem už stejně jako v závěrečném finále pouze kvarteto her, vždy na součet a od nuly a pro boje semifinálové platí, že postupující jsou na dráhy podle pořadí po kvalifikaci nasazováni. Semifinále se hrají dvě a jako první mají šanci se o postup do finále porvat ti výše umístění. Toho se děje až po mazací pauze, kde se současně losuje i fenomén posledních měsíců všech turnajů na hernách Xbowlingu Prosek Duo, XbowlinguStrašnice i Bowlingu Vojkov a sice finanční IRON BONUS SPECIAL.

Ten opět, jako už skoro celé dva měsíce, zůstal nevybrán i tentokráte, byť taženo bylo celkem hratelné číslo 196, avšak přes několik počinků hodnot nejen v rozmezí 190–200 bodů právě potřebného výkonu co čert i měšec nechtěl, nikdo zahrát nedokázal. Celá částka, jež je aktuálně na 8320,- Kč se tedy znovu posouvá na nejbližší následný turnaj, jímž je na téže herně v neděli 1. října redukovaný Prosecký Iron Special, kde se ze startu i opakovaného každého hráče navyšuje dokonce o prémiových 30,- Kč, takže je možné, že opět překoná už tak rekordní hranici a to přes 9000,- Kč. Což snad samo o sobě za pozvánku i účast mluví za vše….

Po tomto smutnějším okamžiku večera následoval druhý a doufejme poslední, byť se týkal pouze dvojiceAndrej a Denisa Paračkovi, kterým postup unikl do závěrečného finále v součtu o pouhé 4 kuželky, a tak si domů odnesli alespoň cenu útěchy. Naopak radoval se další nově poskládaný pár Lukáš GurgulMichalem Korbelem, které vybalení již uklizeného bowlingového nádobíčka motivovalo natolik, že jejich závěrečný součet čtyřech her činil 841 bodů, a to stačilo při stále se zvyšující kvalitě hráčského pole a nádherných výkonů na místo stříbrné. Vítězi se stali Dušan KovaříkMartinem Palasem, když jejich účet činil magických 888 bodů, a to i díky Nejvyššímu výkonu dne hodnoty 276 bodů, za což byli po právu oceněni.

Oba zmíněné páry na stupních nejlepších doplnili ještě Jakub Šarišský Ondřejem Kvasničkou, jimž finálový průměr 200 bodů unikl jen velmi těsně, stojí za zmínku ten jejich semifinálový, kdy chlapci v součtu kvarteta her zahráli neskutečných 958 bodů. Oceněna byla celá finálová osmička a bylo by hříchem nezmínit, že hned tři páry zakončily turnaj s průměrem vyššímdvousté bodové hranice a několikero dalších k tomu nebylo vzdáleno…

Příští turnaj je plánován na 24. října a uvidíme, nakolik promluví do průběžného celkového pořadí, které se díky sedmi započítávaným nejlepším výsledkům již začalo měnit jako přesýpací hodiny a aktuálně ročnímu pořadí vévodítěsně před říjnovými premiantyVáclav KváčaLukášem Jelínkem.

Váš Xbowling team – bowling Duo Prosek