Xbowling Prosek, Praha 9

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 359

Prosecká Popo Devítka ve znamení devítek

« zpět na seznam

21.9.2023

Prosecká Popo Devítka ve znamení devítek

úterý 19. 9. se odehrál letošní již devátý turnaj celoroční série Prosecké Popo Devítky na herně Xbowlingu Prosek Duo. Po dvou prázdninových, hojně obsazených turnajích, kdy účast byla až nečekaně nadstandartní, už během času návštěvy školních škamen od učebnic bowlingový oddech zvolilo 33 hráček a hráčů, a tak po dlouhé době měli všichni příchozí jistotu vícero her, když ti, co nepoustoupili do finále přímo, měli o něj šanci alespoň v semifinálovém Play Off zabojovat.

Turnaj se nakonec nesl ve znamení devítek, nejen, že se tímto nedohazovaným způsobem hraje, ale jednalo se v devátém měsíci o deváté letošní zápolení a nadto padlo hned devět devítkových maximálníchher hodnoty 300 bodů. Vůbec jako první ji zahrál Lukáš Gurgul, když symbolicky i autorství té závěrečné patřilo opět jemu, a tak si po zásluze odnáší stejně jako každýmajitel tohoto počinku pivní triopack, ale i pohár za autora Nejvyššího výkonu. Dalšími oceněnými byli Jakub Šarišský, Radek Rozporka, Dušan Kovařík, Miroslav Jiránek, Jakub MarekiJan Štulc, který v kvalifikaci málem dosáhl devítkového triple, když zahrál dvě hned po sobě, u třetí se zastavil na 290 bodech, čímž se stal logicky kvalifikačním premiantem a součet 1079 bodů ze čtyř úvodních her je úctyhodný. Stejně jako on, si všichni v kvalifikaci obvyklý kvartet na předem zvolené dráze odehráli a měli šanci si odnést za pět devítkových i klasických striků v řadě sladkou odměnu, v případě, že se jim na pozici 1. kuželky postavila na první hod vložená červená a dosáhli striku klasického, poté na nápoj energetický.

Jan Štulc, coby vítěz kvalifikace, měl zajištěno jedno ze tří míst přímo do finále, avšak svého práva se zřekl a podstoupil následné vyřazovací semifinálové K.O... Těmi, co jej hrát nemuseli a nehráli, tak byli Jakub Šarišský, Petr Pekár a Albert Jarovský. V semifinále na sebe naráží ve dvou nových hrách od nuly na součetčtvrtý z kvalifikace proti třicátému pátému, druhý a třicátý čtvrtý atd., tentokrát díky účasti nebylo semifinálových dvojic šestnáct jako obvykle, ale pouze patnáct, a tudíž oproti zvyklostem do finále postoupila právě patnáctka vítězů duelů a k nim z těch, co prohráli, avšak měli nejvyšší součet ne pětice, ale šestice nejlepších. Nakonec se ukázalo, že dokonce celá šťastná sedmička, neb Václav Kváča sice ten svůj s bravurou zvládl, avšak postupu se z pracovních důvodů zřekl, a tak si nakonec o další dvě hry večer ještě prodloužil Martin Palas a na pozici oceněného prvního nepostupujícíhoposunulJosefa Colona.

Než vůbec semifinále proběhlo, byl v mazací pauze losován putovní finanční IRON BONUS SPECIAL a ani dnes nebyl generátor náhodných čísel vstřícný, padlo číslo 295 a ačkoli výkonů kolem tohoto čísla bylo požehnaně, aktuální výše měšce na rekordních 7600,- Kčzůstala znovu nevybrána, a tak se celá suma převádí na turnaj následný, jímž je nejblíže v úterý 26. září znovu na herně Xbowlingu Prosek Duo Prosecká PopoDUOjka, kde v součtu s účastí předpokládanou bude bonusová laťka někde u 8300,- Kč….

Pro semifinále jsou hráči dle kvalifikačního pořadí na dráhy nasazováni, pro finále si podle pořadí postupující již volí a hrají se závěrečné dvě hry opět od nuly na součet a tím, kdo nejvíce štěstí potkal a umu předvedl, byl Lukáš Gurgul, který tak vítězí se součtem 556 bodů před Martinem Šnáblem s body 529 a třetí příčku vybojoval s dvěma kuželkami k dobru další „pětistovkař“ Petr Kaprálek. Do hodnocené osmičky patřili ještě Jan Štulc, Vladimír Merva, Jakub Šarišský, Miroslav Jiránek a Daniel Hvězda. Nejlepší ženou se stala po hříchu jediná zástupkyně něžného pohlaví ve smečce vlčáků finálového rozuzlení a sice Miloslava Suchánková. Jubilejní desátý turnaj tohoto roku je naplánován na úterý 17. října s obvyklou možností individuální předehrávky po předchozí domluvě a obsazovačka tam je již otevřena i aktualizována.

Váš Xbowling team – bowling Duo Prosek