Xbowling Prosek, Praha 9

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 359

Přetahovaná v 8. lize Proseku pro Kolbeňáky

« zpět na seznam

19.9.2023

Přetahovaná v 8. lize Proseku pro Kolbeňáky

V neděli17. srpna se rozehrála na herně XbowlinguProsek Duo úvodním hracímvečerem8.místníliganový ročník ABL. Stejně jako u souběžně hrané 9. ligy jsme do poslední chvíle čekali, která přihlášená a účast potvrdivší družstva opravdu dorazí a jaká ani atmosféru úvodního kola neokusí, a tak nakonec obě ligy odstartovaly o kvartetech účastníků.

Hrají sice pouze tři utkání každého s každým, ale po hrací den dvakráte, takže oproti klasickým ligám šestičlenným mají za stejnou cenu o zápas více. Rovněž pro letošní sezónu mají všichni zúčastněníjistotunesestupu do lig nižších, pouze vítězi postoupit do ligy vyšší právo neztratili.

Již od úvodních hodů Kolbeňáci zde z hernyXbowlingu Proseckého a Smrkováci po příchodu ze sesterskéStrašnické své zkušenostii herně prodávaly, což dokumentovalo i vyrovnané skóre vzájemných utkání v poměru 4:1, resp. 1:4. V průběžné tabulce se ve vedení předháněli, aby nakonec závěrečného duelu večera Smrkovácizaváhali, kdežto Kolbeňáci se jasnou výhrou 5:0 v tabulce na vedoucí poziciosamostatnili, a to s celkovými 22 body před svými hlavnímirivaly o 4 body. Zbylé dva týmy mají zisk prozatím shodně po deseti bodech.

Nejlepším hráčemvečera se ukázal zástupce vedoucího uskupení Jaroslav Krupinský s průměrem rovných 170 bodů a taktéž autorstvímNejvyššíhovýkonu 1. kola a to hodnoty 211 bodů. Mezi ženami jeNejlepšíPolyxena Pernicová (Lajny) s rovněž rovným průměrem a sice 130 bodů. Dajána má své želízko poté v kategorii hráče Nejužitečnějšího, když Daniel Suk prozatím soupeřům uzmul 5 bodů z šesti možných. Druhé hrací kolo čeká na všechna mužstva na téže herně opět v neděli a 19:00 a sice 15. října.

Váš Xbowling team – bowling Duo Prosek