Xbowling Prosek, Praha 9

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 359

Premiérové vítězství Jakuba Šarišského na Prosecké Popo Devítce

« zpět na seznam

19.4.2023

Premiérové vítězství Jakuba Šarišského na Prosecké Popo Devítce

V úterý 18. dubna se odehrál letošní čtvrtý turnaj celoroční série Prosecké Popo Devítky nakonec za účasti 43 hráček a hráčů. Ještě tohoto večera každý příchozí získal drobnou Velikonoční pozornost a poté odehrál na předem zvolené dráze obvyklé čtyři kvalifikační hry o postup do semifinále pro hráče skončivší na místě 4. až 35..

Nejlepší tři po kvalifikaci nadto získali právo přímého postupu do finále, jimiž byli vítěz Ondřej Trojek, Miroslav Jiránek a Pavel Vacek, pro změnu hráč s rukou nejpřesnější, když dokázal ne zcela obvyklého počinku – čtyřech na vlas stejných her hodnoty 244 bodů. Ani jeden z pánů se svého práva nezřekl, a tak se po odstoupení Jakuba Marka dostalo i na hráče skončivším na místě 36. a tím šťastným byl se 762 body Tomáš Barták, oproti tomu 732 bodů Karla Samka bylo na postup tentokráte málo, a tak si odnesl aspoň cenu útěchy.

V semifinále se zde hraje Play Off, kdy se utká nejlepší z nejméně úspěšným hráčem postoupivším z kvalifikace na součet dvou her a lepší má cestu do finále otevřenou. Prohravší smutnit rovněž nemusí, nebo alespoň pětice těch, co má nejvyšší bodový součet, neboť coby Lucky Loseři postupují zrovna tak. Štěstí a um se tentokráte usmálo na Andreje Paračku, Tomáše Bartáka, Lucii Ondrejcovou, Martina Šnábla a Michala Beneše. Oproti tomu prvním nepostupujícím se stal Josef Colon

Pro obě semifinálové rundy jsou hráči nasazováni na dráhy sestupně podle pořadí po kvalifikaci, pro finále si podle pořadí semifinálového již volí své oblíbené sami. Zde se hraje znovu od nuly na součet dvou her, a to ve třech hráčích na dráze. Jak obvykle zde turnaj gradoval a kvalitu podtrhuje nejen poprvé ještě před dohráním rozebraná zásoba tatranek coby bonus za pět jakýchkoli striků v řadě, tak téměř zmizelé energetické nápoje jako cena za shození striku čistého při postavení se kuželky červené barvy na pozici té první.

Současně po Ondřeji Trojkovi, který jako první zahrál již v kvalifikační úvodní hře maximální devítkovou hru 300 bodů a stal se tak držitelem Nejvyššího výkonu turnaje, padlo poté dalších šest stejných výkonů, tak sice už ne pohár, ale alespoň piva si odnesli Miroslav Jiránek, Martin Palas, Petr Ondrejec, Jakub Šarišský, Andrej Paračka i vítěz březnového turnaje Jan Štulc. V dubnu, kdo chtěl na bednu, musel ve finále „třístovku“ opravdu zahrát, a právě tam jí dosáhl posledně jmenovaný, přidal k ní však nejnižší druhou hru hodnoty 221 bodů a končí tak bronzový. Na stříbrnou pozici musel hodit druhou hrou Andrej Paračka 228 bodů a vítězem se stává Jakub Šarišský za hry 300 a 263 bodů.

Odnáší si tak při svém prvním startu na turnaji svou premiérovou skleněnou kuželku, a kromě mnoho dalších tekutých i drogistických cen i 1000,- Kč a poukaz téže hodnoty do ProShopu Jana Macka. Do honorované osmičky proklouzli tentokráte ještě letos také poprvé hrající Ondřej Trojek, Marek Navrátil, Lukáš Obrusník, Bohumil Brázda a Karel Jašek. Nejlepší ženou se stala celkově sedmnáctá Lucie Ondrejcová. Květnové pokračování série je znovu v úterý a sice 16. 5., kam je již obsazovačka otevřena a aktualizována.

Váš Xbowling team – bowling Duo Prosek