Xbowling Prosek, Praha 9

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 359

Posledním letošním vítězem Prosecké Popo Devítky Václav Rác

« zpět na seznam

31.12.2023

Posledním letošním vítězem Prosecké Popo Devítky Václav Rác

Netradičně díky prosincovému nabytému kalendáři se závěrečný letošní turnajnejenProsecké Popo Devítky, tentokrát s přídomkem Vánoční, ale vůbec na herněXbowlingu Prosek Duo odehrál v čtvrtek 28. prosince. Jak se říká, v nejlepším je třeba skončit, a tak ačkoli turnajová série jako jedna z mála nebyla pro příští sezónu zrušena či minimálně přesunuta na hernu jinou a určitých změn v propozicích dozná, závěrečným turnajem svůj stávající formát ztrácí.

Znamená to, že rekordní účastturnaje prosincového, čítající 62 zúčastnivších se hráček a hráčů bude na dlouho těžko překonatelná, ale snad to na druhou stranu přispěje k účasti a přihlášení hráčů, co se opravdu zúčastnit chtít budou a zúčastní. Díky zvýšenému zájmu v mezisvátečním období se nakonec počet startujících minimálně na jednom z turnajů roku zastavil na počtu 123, za což jim patří velké díky. V celkovém pořadíceloroční série, jež se rovněž tímto turnajem uzavřela, ačkoli poslední dva v roce chyběl, udržel přesně sedmi započítávanými výsledky prvenství s celkovými 341 body Jakub Šarišský před Martinem Palasem s 320 body a bronzová příčka patřídíky 313 bodůmJanu Štulcovi. Ocenění těch nejlepších proběhne na úvodním turnajinovéceloroční série roku 2024 s lehce pozměněným názvem Prosecká Iron Devítka již opět klasicky v úterý a sice 23. ledna, kam jsou všichni srdečnězváni a jak bylo řečeno, je otevřena nová obsazovačka a hráči nejsou přesouváni automaticky, ale chtějí-li se zúčastnit, musí se znovu přihlásit.

Prosincového turnaje se díky rekordní účasti zúčastnil i nejvyšší počet nováčků a jako obvykle všichni v kvalifikaci odehráli na předem zvolené dráze 4 hry na součet nedohazovaným devítkovým způsobem, aby pak nejlepší tři postoupili přímo do finále. Dalších 32 hráčů odehrálo semifinálové vyřazovací play off na dvě hry od nuly vždy nejúspěšnější kvalifikant proti nejméně, kam postupující byli podle pořadí na dráhy nasazeni. Tentokráte díky účasti byla postupová hranice na hodně vysoké výši a tak 778 bodů Zdeňka Hrobského se ukázalo metou pro prvníhonepostupujícího, když ještě Luděk Hrnčíř díky startu v dřívější rundě se další účasti vzdal, stejně tak jako díky nepevnému zdravíJiří Mareš i Lukáš Jelínek. Třemi přímo postupujícími do finále byli oceněný vítěz kvalifikace Lukáš Obrusník, Miroslav Nýč a Tomáš Brich, ten se však svého práva zřekl a přenechal místo Václavu Rácovi.

Ze semifinálových duelů je doplnila nejen šestnáctka vítězů, ale i pětka, byť hlavu sklonivších, ovšem s nejvyšším bodovým součtem. Nakonec dokonce šestice, když vítěz své konfrontace Jaromír Malec se postupu zřekl. Díky dřívějšímu odjezdu posledního postupujícíhoVladimíra Baborovskéhose do finále dostal ještě původně první nepostupující RadekRozporka.

Zde naposledy ve třech hráčích na dráze odehráli všichni své závěrečné dvě hry od nuly na součet o celkového vítěze a tím se stal po hrách 300 a 265 bodů při své premiérové účasti Václav Rác, a tak jemu patří poslední skleněná kuželka roku 2023 na herně Xbowlingu Prosek Duo. Druhýkončí se ztrátou 15 bodů Filip Jiránek a třetí pak s 536 finálovými body Josef Colon. Do hodnocené osmičky patřili poté ještě Petr Pekár, držitel Nejvyššího výkonu Vojtěch Vlk, Nejlepší žena Pavla Žáčková, kvalifikační premiant Lukáš Obrusník a Ondřej Kvasnička. Kromě Vojty Vlka, který zahrál úvodní maximální hru dne hodnoty 300 bodů a dalšího autora Vaška Ráce ji zahráli ještě Jaromír Malec a Pavla Žáčková.

V pauze mezi kvalifikací a semifinále proběhla dvě bonusová losování a díky zvýšenému příspěvku 30,- kč za účastníka i opakovaného startu hrajícího se tradiční finanční IRON BONUS SPECIALnavýšil na 3460,- Kč a když bylo vylosováno číslo 131, zjistilo se, že tohoto výkonu dosáhli hráči hned dva a sice Vojtěch Hrnčíř i Anežka Lencová, a tak si oba odnášejí 1150,- Kč. Na následný turnaj, jímž bude ve středu 3. ledna na herně Xbowlingu StrašniceNovoroční StrašnickáPopo Devítka, se tak převádí zbylá třetina, a i zde bude bonus navyšován o 30,- Kč za jakýkoli start.

Poté se losovalo o tři věcné výhry, a i zde Rácovi nepřišli zkrátka, když podle pořadí kvalifikace padlo štěstí s drogistickými dárky na Julii, Václav si odnesl bowlingový nástěnný kalendář a paměťovou mikro SDHC kartu a taška na notebook HP spolu s poukazem do ProShopu Jana Macka v hodnotě 1500,- Kč vyhrál David Dvořáček. Všem děkujeme za účast, podporu a budeme se těšit na viděnou i v sezóně následné, ať už při Devítkovém či jiném turnaji na jakékoli herně.

Váš Xbowling team – bowling Duo Prosek