Xbowling Prosek, Praha 9

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 359

Poslední Prosecká ProShop Desítka Lukáši Gurgulovi

« zpět na seznam

6.12.2023

Poslední Prosecká ProShop Desítka Lukáši Gurgulovi

Úvodní prosincovou neděli, tedy 3. 12., se odehrál na herně Xbowlingu Prosek Duoposlední letošní turnajjediného kategorie A z těch jednodenních a sice Prosecká ProShop Desítka. Za účasti rovných čtyřiceti hráčů bylo aplikováno téže mazání jako současně stejný den v dopoledních hodinách odehrané závěrečné kolo Extraligy ČBL skupiny Západ a sice střední model BANK 2 40 M6. Ačkoli se jevil jako z kategorie jednodušších, ne každý obvykle na něj našel ten správnýrecept, a tak i výkony byly rozdílné.

Všichni v kvalifikaci odehráli na páru drah dle vlastního výběru pět her a poté nejlepší třináctka postoupila přímo do finále. Posledním, kdo měl to štěstí, byl s 919 body v součtu her a handicapů Jan Štulc, oproti tomu 913 bodů poté již poslaloTomáše Bricha do hry poslední naděje, tedy Desperáda, žel pro něj samotného neúspěšného. To se hraje pouze na jednu jedinou hru a sice bez handicapu a tréninku, stále ovšem stejně jako celý turnaj, americkým způsobem. Hráči na místě 14. až 21. po kvalifikaci jsou na dráhynasazeni a nejúspěšnější trio si poté postup do finále zajistí rovněž. Těmi se stali Albert Jarovský, Martin Vala a Lukáš Gurgul. Těsně o jedinou kuželku postup unikl Jaromíru Makovcovi, který tak obdržel alespoň cenu útěchy v podobě slevy na startovném, stejně jako Martin Palas coby první nepostupující do Desperádavůbec. Kvalifikačním premiantem aoceněnýmvítězem byl oproti tomu Josef Colon.

Pro finále si již hráči dráhy podle pořadí opět volí a hrají závěrečné tři hry od nuly na součet včetně handicapů. Tam se Josefu Colonovi dařilo nadále a když už to vypadalo, že se svým součtem 603 bodů zvítězí i v celém turnaji, na nejposledněji dohrávaném páru drah se pochlapil Lukáš Gurgul, jehož správně nakoplo úspěšné Desperádo a nakonec právě on v turnaji vítězí a to se součtem 642 bodů. Třetí místo patřilo současně Nejlepší ženě turnaje Krystyně Janočkové a do hodnocené osmičky proklouzli ještě Zdeněk Prokop, další desperadistaMartin Vala, Jana Marešová, poslední úspěšný reparátorAlbert Jarovský i Miloslava Suchánková. Autorem Nejvyššího výkonu nebyl oceněn nikdo jiný, než s 242 body Josef Colon a ceny za kategorie doplňkové si v P150 odnesl Lukáš Vojáček a za P165 Martin Vala.

V jedné z mazacích přestávek se losoval i tradiční finanční IRON BONUS SPECIAL, ale tentokráte dík taženému číslu 84 nebylo nikomu přáno, a takse celá částka 3790,- Kčpřesouvá na turnaj následný, jímž je na téže herně již v úterý 5. prosinceodložený listopadový turnaj série Prosecké PopoDUOjky a tam se bude hrát v součtu s účastí předpokládanou o zhruba 4700,- Kč. I tam volná místečka nalézti ještě lze, tudíž jsou všichni srdečně zváni.

Proběhlo i losovaní bonusových věcných cen, podle pořadí kvalifikačního a zde se štěstí usmálo na Davida Šotu, který si odnáší nástěnný kalendář s bowlingovou tématikou na následný rok, Puff&Ball a čistící dečku na bowlingovou kouli Krystyna Janočková a poukaz na bowlingové vybavení do ProShopu Jana Macka v hodnotě 1500,- Kč uzmul Lukáš Lacko.

Úvodní turnaj nové série s lehce změněným názvem Prosecká Iron Desítka se odehraje poslední lednovou neděli 28. 1. 2024. Obsazovačka je tam již otevřena a aktivní, a i zde hráče upozorňujeme, že nejen, že propozice doznají určitých změn, hlavně však přihlášení do turnaje není automatické a klasickým přepisem jako doposud, ale kdo si přijít zahrát bude chtít, musí se opravdu i přihlásit. A tak již to bude nastálo a u všech turnajových sérií. Turnaj, stejně jako všechny zde pořádané, budou hrány již jen na osmi drahách maximálně, o místa zejména v pozdějších rundách bude celkem boj, takže nenechávejte registraci na poslední chvíli….

Váš Xbowling team – bowling Duo Prosek