Xbowling Prosek, Praha 9

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 359

Petr Vrba to konečně dokázal

« zpět na seznam

13.11.2021

Petr Vrba to konečně dokázal

V pořadí třetí a zároveň letošní předposlední turnaj série Prosecké Xbowling Devítkyproběhl ve středu 10. listopadu na místní herně a to přes kolizi s hracím dnem ABL některých stálých hráčů či jiných ze zdravotních nebo pracovních důvodů omluvených s dosavadní nejvyšší účastía sice 27 hráček a hráčů.

Každý odehrál v kvalifikaci klasicky3 hry na předem zvolené dráze na součet, jenž určil pořadí a nasazení dosemifinálovéhoPlay Off. Při lichém počtu účastnivších se premiant kvalifikace Tomáš Liebich (213, 263 a 298 bodů) jako jediný prvnímu vyřazovacímu boji vyhnul a tak proti sobě postupně nastoupily dvojičky stylem 2. proti 27., 3. s 26. a tak dále, na součetdvou her od nuly a vítěz poté postoupil do Play Off finálového.K přímo postupujícímu Tomáši Liebichovitak přibyla třináctka vítězů vzájemných duelů a pro doplnění šestnáctky druhého kola vyřazovacích soubojů poté ještědvojicesice prohravších, ovšem s nejvyšším bodovým součtem a těmi šťastnými byliDavid Dvořáček a Jakub Marek.

Nejšťastnějším poté bylPetr Vrba, jemuž jeho soupeř Jan Stupka ještě před vzájemnou konfrontací odešel domů, takže i on měl štěstí volných dvou her jako vítěz kvalifikace a tudíž již jen odehráním jednoho hodu jasného postupu. Své šance se však, jak ukázal pozdější průběh, chopil za pačesy opravdu pevně a byť ještě finálové Play Off v jeho podání nedosahovalo nejvyšších parametrů, to důležité a sice postup do závěrečné osmičky si pohlídal a tam přišla jeho léta očekávané chvíle. První hrou bohužel neúspěšně atakoval dokonce maximální možný nához devítkových „300“ bodů, ale i to mu stačilo, když druhou hrou 243 bodů zahrál dohromady 530 bodů. Jako jediný se tak ve finále dostal přes průměr 250 bodů a co hlavně, i on se konečně dočkal a po zásluze si odnesl skleněnou kuželku za triumf na nějakém z Xbowlingových Devítkových turnajů, nyní tedy Proseckém.

Druhý skončil ve finále s rovnými 500 body Albert Jarovský a bronz bere za 496 bodů leader kvalifikace Tomáš Liebich. Honorovanou osmičku ještě doplňují Michal Beneš, Pavel Vacek, minulý vítěz Václav Janeček, Jaromír Makoveca Jakub Marek.Titul Nejlepší ženy turnaje obhájilaDagmar Vaněčková, skončivší na celkově 11. místě, těsně následovánaLenkou Málkovou. Ač to dlouho nevypadalo, zejména při několika výkonech hodnoty 298 bodů z kvalifikace či prvního kola Play Off, nakonec jsme se i maximálních tříset bodů dočkali a to hned třikrát, když se o to zasloužili Tomáš Liebich, Václav Janeček ve finálových vyřazovacích soubojích a Albert Jarovský na samotný závěr listopadového turnaje.

celkovém pořadí, díky pouze čtyřem plánovaným turnajům samostatně nehodnoceném, se zatím vedení ujalMichalem Beneš, když ze skupiny hlavních favoritů držící si výkonnost odehrál jako jediný všechny turnaje..

Na viděnou se těšíme na závěrečném turnaji v tomto roce, vklíněném mezi svátky Vánoční a příchodu Nového roku 2022 a sice naposledy coby středu jako hracím dnem a to 29. prosince 2021. Obsazovačka je již aktuální, velice solidně zaplněná, prosíme tak znovu hráčky či hráče, co by se v ní našli a věděli, že dorazit nebudou moci nebo chtít, aby dali včas vědět a uvolnili tím místo dalším potenciálním zájemcům. Závěrem všem děkujeme za dosavadní účast i přízeň a přejeme pokud možno klidný a zdravý nadcházející adventní čas bez shonu a nervů, šťastné prožití svátků Vánočních a na viděnou při shazování Ježíškových kilogramů či jen bowlingového potrénování a odreagování se tou nejlepší, turnajovou formou.

Váš Xbowling team - bowling Duo Prosek