Xbowling Prosek, Praha 9

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 359

Petr Pekár na Prosecké Iron Devítce z nových pravidel vytěžil nejvíc

« zpět na seznam

28.1.2024

Petr Pekár na Prosecké Iron Devítce z nových pravidel vytěžil nejvíc

úterý 23. ledna se letos poprvé na herně Xbowlingu Prosek Duodostalo konečně už i na příznivceProsecké Devítky, letos hrané s dovětkem Iron. Stejně jako u všech zde hraných turnajů i tohoto musí hráčky a hráči počítat bohužel jen s využitím dvoutřetinové kapacity drah, a tak v rámci spravedlnosti musela být anulována a znovu otevřena osazovačka, což některé ze stálých hráčů odradilo, a naopak přes několikeráupozornění dva přišli bez přihlášení. Naštěstí jsme se se vzniklou situací popasovali se ctí a dostalo se na všechny zájemce bez jakéhokoli prodlení.

Nakonec si po marathónu všech možných mistrovství a nadto Prestige Tour přišlo odlehčenou formu bowlingu zahrát 42 hráček a hráčů, což oproti Vánočnímu klání je propad zhruba třetinový, ale fakticky odpovídající možnostem a podmínkám, za něž můžeme být rádi. Nově jsme zavedli alespoň přehrávkovou pondělní kvalifikační rundu, jíž prozatím nikdo nevyužil, avšak věřme, že i ta si své příznivce časem najde. Není prostě technicky možné, aby všichni zájemci startovali v úplně závěrečné kvalifikační rundě hlavního hracího dne, jak by si většina přála.

I díky výše zmíněnému došlo k úpravě propozic, kdy se stále hrají čtyři kvalifikační hry nedohazovaným devítkovým způsobem, avšak do finále přímo postupují pouze dva nejlepší hráči, jimiž byli Petr Pekár a trochu překvapivě oceněný vítěz kvalifikace Petr Vrba. Semifinále zůstalo vyřazovacím K.O. systémem, ovšem snížil se počet postupujících na 24, kteří se spolu utkají o 12 finálových míst při porovnání součtu dvou her od nuly. Oproti loňsku se snížil i počet Lucky Loserů, tedy hráčů, byť ve svým duelech prohravších, avšak s největším součtem do finále postupujících rovněž. Ti jsou nově pouze dva a pro tentokrát se jimi stali Miloslava Suchánková a Pavel Javůrek. Ceny útěchy za první nepostupová místa do semifinále si odnesl elév turnaje Jiří Leskota a pro finále o pouhou jednu kuželku překvapivě Jakub Šarišský.

Ve finále se hrají stále pouze dvě hry, hráči si na rozdíl od semifinále, kde jsou nasazováni podle pořadí, dráhy vybírají a k těmto dvěma hrám je přičítána třetí, jenž je průměrem her předchozích. Součet těchto tří her pak rozhodne o celkovém vítězi a tím se stal ten „nejmladší“ z kompletně se účastnivšího se kvarteta družstva Zelené síly, Petr Pekár, jemuž právě vyšší průměr předchozích her dopomohl předstihnout ve finále výborněhrajícíhoAntonína Matějku. Alespoň bronzový stupínek uhájil kvalifikační premiant Petr Vrba. Do honorované osmičky nejúspěšnějších se dostali dále ještě Zdeno Štefánik, Jaromír Makovec, Martin Palas, Jakub Novák a Jan Štulc. Až těsně za nimi skončila Nejlepší žena večera a tou se nestala žádná jiná nežli Jana Marešová. Autorem Nejvyššího výkonu byl oceněn první držitel maximálních devítkových 300 bodů a tím byl Jakub Novák. Ve finále jej ještě doplnil Antonín Matějka.

Bonusové ceny zůstalynezměněny, a tak každý, kdo dokázal spojit pět striků v řadě devítkových i čistých, měl nárok na sladkou odměnu. Energetický nápojsinárokoval ten, kdo dokázal zahrát čistý strike s kuželkou červené barvy postavené na pozici kuželky první a nově po vzoru Devítky dříve Vojkovské, nyní Říčanské i za dohození jakéhokoli splitu. Losoval se pochopitelně finanční IRON BONUS SPECIAL a tažené číslo 209 dokázali svou hrou dorovnat Jana Marešová i Miroslav Jiránek, a tak si oba odnesli třetinu obsahu čili 1650,- Kč. Zbylá část se převádí jako částka úvodní na následný turnaj, jímž byla hned ve středu 24. ledna na herně Xbowlingu Strašnice úvodní Strašnická Iron DUOjka.

Jak bylo avizováno, turnaj spadá do věrnostního celoročního pořadí IRON DEVÍTKOVÁ TOUR 2024 aneb 5x 9 pokaždé jinak…. A byl již čtvrtým lednovým dostaveníčkem. Zbývá ještě historicky první Devítka Kamenická na herně Bowlingu Radava ve středu 31. ledna, kam jsou všichni samozřejmě srdečně zváni. Série čítá právě pět devítkových turnajů na pěti hernách a pro zařazení do celoročního pořadí je potřeba absolvovat alespoň pět startů na každém z nich. Mezi hráčky a hráče je poté rozděleno 60 000,- Kč polovinou věcnými cenami a druhou finančně a vítěz si poté odnese rovných 10 000,- Kč.

V průběhu večera proběhlo rovněž ocenění nejúspěšnějších hráčů loňského celoročního pořadí, a to celá TOP 10 ještě nesoucí název Prosecká Popo Devítka. Vítězem se stal z jedné vody na sucho se sedmi starty při právě sedmero nejlepších započítávaných výsledcích Jakub Šarišský s 341 body před 320 body Martina Palase a třetí místo patřilo Janu Štulcovi za 313 bodů. Vítěz si kromě mnoha zajímavých cen odnesl nejen putovní pohár, ale i 1000,- Kč, stříbrný 600,- Kč a bronz byl ohodnocen 400,- Kč. Příští turnaj série se odehraje znovu klasicky v úterý a sice 20. února a obsazovačka tam je již pro případné zájemce otevřena.

Váš Xbowling team – bowling Duo Prosek