Xbowling Prosek, Praha 9

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 359

Petr Ondrejec s Janem Kaňkou šťastnými vítězi Prosecké PopoDUOjky

« zpět na seznam

15.6.2023

Petr Ondrejec s Janem Kaňkou šťastnými vítězi Prosecké PopoDUOjky

Úterý 13. června bylo hracím dnem letošního již šestého turnaje celoroční série Prosecké PopoDUOjkyna herně Xbowlingu Prosek Duo. V mezidobí Mistrovství ABL jednotlivců i družstev Regionálního a Celorepublikového si přišla zahrát a zatrénovat osmnáctka dvojic různého složení, některé s drobnou změnou v sestavách, jakož i několikero elévů a okusilo tak fajn atmosféru tohoto bowlingového dovádění.

Každý z párů odehrál klasicky v kvalifikaci na předem zvolené dráze šest her, kde se jako po celý turnaj bez jakýchkoli handicapů spoluhráči střídají pravidelně po každém framu. Kvalifikační pořadí poté určilo šestnáctku postupujících do semifinále, když posledními postupujícími byli se součtem 998 bodů Marek NavrátilMichalem Benešem, oproti tomu Vítězslavu Květenskému a Luboši Slezákovi jejich 989 bodů již nestačilo a pánové si na cestu domů přibalili alespoň cenu útěchy.

V semifinále po mazací pauze podle kvalifikačního pořadí sestupně nastoupila nejprve úspěšnější osmička dvojic, poté páry umístěné od místa devátého po šestnácté a znovu stejným způsobem od nuly odehráli další kvarteto her. Následné pořadí určilo osm postupnících do závěrečného finále. Tam se se 729 body jako poslední vklínil čerstvý stříbrný účastníkRegionálního finále Prahy & Středních Čech ABL jednotlivců Bohumil Brázda se svým soukmenovcem Jakubem Markem, oproti tomu 725 bodů již vystavilo stop a s cenou útěchy upalovali k domovům Luděk Hrnčíř a Martin Kleiman.

Finále opět přineslo strhující podívanou a pohled na konečné výsledky jakbysmet, když po závěrečných čtyřech hrách o pořadí na stupních nejlepších rozhodla skutečně pouze jediná kuželka. Na bronzový stupínek vystoupali Vladimír MervaKarlem Jaškem díky součtu 754 bodů, 755 bodů zahráli stříbrní Marek Navrátil a Michal Beneš a vítězní Petr Ondrejec, respektive Jan Kaňka dosáhli součtu dokonce 756 bodů. Oceněna byla však celá finálová osmička a nadto tradičně Václav Kváča, tentokrát hrající s Petrem Mráčkem coby autoři Nejvyššího výkonu turnaje a sice za jejich semifinálových 258 bodů.

Všem děkujeme za prima pohodový bowlingový večer a budeme se těšit na viděnou na turnaji následném, prvním prázdninovém. Hrát se bude druhé úterý v měsíci a sice 11. července, kam je již obsazovačka otevřena, takže kdo nebude zrovna na dovolené, prázdninách se svými ratolestmi či jen tak vegetiti mimo pracovní proces, jest srdečně zván…

Závěrem děkujeme Michalu Benešovi, potažmo Karlíně Navrátilové za sladké zpestření a oslazení hry všem hráčům díky pečivu z jejich pekárny Sarnia, jakožto jednomu z nových partnerů turnajových Xbowlingových sérií.

Váš Xbowling team – bowling Duo Prosek