Xbowling Prosek, Praha 9

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 359

Petr Horáček se uzdravil a vyhrál

« zpět na seznam

22.5.2024

Petr Horáček se uzdravil a vyhrál

O víkendu v sobotu i neděli 18. a 19. května se odehrál letošní druhý turnaj Proseckého Iron Specialu na herně Střížkovského Xbowlingu Prosek Duo. Přes rekordní zhruba třetinový exodus na poslední chvíli dorazilo na tento turnaj kategorie B 34 hráček a hráčů, což znamenalo jediné, kdo chtěl, zahrál si nejen hry kvalifikační, ale minimálně i semifinálové.

Hraje s na místním mazacím house modelu, jímž byl premiérově odlehčený „letní“ EZHouse, a to v kvalifikaci kvartet her na při prezentaci vybrané dráze, pouze se hráči po dvou odehraných na páru vymění. K výkonům je připočítáván obvyklý pomocný handicap, věkový ale zejména výkonnostní, a to podle turnajového průměru za poslední rok. Ocenění vítězi obou hracích dní mají zajištěnýpřímý postup do finále a těmi po sobotním programu byl po zdravotní pauze navrátivší se Petr Horáček díky součtu 895 bodů, v neděli jej následoval Matěj Červený s body 907, čímž se stal současně i oceněným vítězem kvalifikace. Třetím přímo postupujícím byl nejlepší další v pořadí Jakub Marek s 851 body.

Hráči skončivší na místě 4. až 35. pak hrají semifinále na součet dvou her od nuly a nejlepší třináctka postupuje do finálového završení. Díky účasti si jej odehráli všichni, nadto Václav Kváčatradičně odehrál pouze, a to sobotní kvalifikaci, aby dále v turnaji nepokračoval, nezúčastnili se ani další právoplatní postupujícíLukáš Egert, respektive Jan Benda. Po semifinále byla první nepostupující Kateřina Slavíková, ale neboť Ladislav Jirků odjel k domovu zbytečně brzy, i ona si finále zahrála, a naopak cena útěchy coby prvnímu nepostupujícímu připadla stejné rodině, ovšem Janu Kolářovi staršímu.

Ve finále si tradičně podle pořadí hráči na rozdíl od semifinále, kdy jsou na dráhy sestupně nasazováni, volí a hrají se závěrečné dvě hry od nuly na součet ještě s hrou třetí, celodenní průměrovou. Zde opět nejlépe zahrál PetrHoráček, a tak díky součtu 669 bodů, a to bez jakéhokoli pomocného handicapu vítězí,a kromě mnoha zajímavých i hodnotných cen si odnáší finanční bonus 2000,- Kč. Stříbroa s cenami i 1000,- Kč připadlo Jakubu Markovi a bronz ohodnocen kromě jiného 600,- Kč poté Janu Štulcovi. Do hodnocené osmičky nejlepších se dostali ještě Matěj Červený, Martin Palas, Anežka Lencová, Josef Colon a Miroslav Bílek. Autorem Nejvyššího výkonu díky dvěma totožným náhozům 258 bodů se stal Matěj Červený a premiantydoplňkových kategorií ohodnocených věcnými cenami i 300,- Kč poté v Iron Petr Horáček, MiddleJakub Marek, SmallMiroslav Bílek a Woman i Old Anežka Lencová.

Před semifinále byl losován i putovní finanční Iron Bonus Special, jehož hodnota se vyšplhala díky účasti na 7960,- Kč, avšak taženého výkonu 35 bodů nikdo nedosáhl, celý obnos je tak přesunutý na turnaj následný, jímž bude na téže herně Proseckého Xbowlingu Duoúterý 21. května již s pondělní předehrávkou Prosecká Iron Devítka a kde se s možnou účastí může navýšit již na hodně zajímavých bezmála 9000,- Kč

Druhým losováním bylo čtvero věcných cen podle kvalifikačního pořadí a zde se štěstí i generátor náhodných čísel usmály na Hanu Kolářovou, která si odnáší novou excentrickou kouli Track MR-4, auto navigaci LAMAX T10 Jaromír Makovec, tašku na bowlingovou kouli Jan Štulc a bowlingové doplňky Dana SoukupováPříští turnaj této série je naplánován na prázdninový víkend 17. – 18. srpna a obsazovačka tam je již otevřena i aktualizována, tudíž všichni srdečně zváni.

Váš Xbowling team - bowling Duo Prosek