Xbowling Prosek, Praha 9

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 359

Opravdu famózní jízda Jakuba Šariššského

« zpět na seznam

21.6.2024

Opravdu famózní jízda Jakuba Šariššského

úterý 18. června proběhlletošní šestý turnaj, tentokráte předprázdninová Prosecká Iron Devítka, hraná nedohazovaným způsobem na herně Proseckého Xbowlingu Duo. Neboť po minulé hysterii při konání Mistrovství světa v hokeji, tentokráte tento sportovní odrazovačnahradil měsíc dennodenního fotbalového snažení se Evropských výběrů, kde i Česká reprezentace alespoň úvodní část absolvuje rovněž, tudíž opět to negativním způsobem jako jeden z faktorů ovlivňuje turnajovou účast. Tohoto večera dokonce shodou okolností proběhlo úvodní, zrcadlo výkonosti nastavující, utkání našich hráčů a v kombinaci s obvyklou hráčskou úmrtností na poslední chvíli či již začínajícíchdovolených, cestu našlo na hernu 41 hráček a hráčů.

Ti si v kvalifikaci na předem zvolené dráze odehráli své čtyři obvyklé hry, během nichž, stejně jako po celý turnaj, měli šanci získat bonusovou sušenku, případně nápoj za pěticí striků v řadě, dohozený split či čistý strike s vloženou kuželkou červené barvy. Dva nejlepší celkového pořadí měli zajištěn přímý postup do finále a dalších 24 hráčů do semifinále. Zde již začala jízda Jakuba Šarišského, který polovinu kvalifikace nezahrál jiného hodu než striku, a tak bylo hned jasné o držiteli nejvyššího výkonu díky první, respektive druhé dosažené maximální hře 300 bodů. Coby oceněný i vítěz kvalifikace se svého postupu zřekl a přepustil místo dalšímu v pořadí, jímž byl nejen Albert Jarovský, ale i Karel Jašek.

V semifinále následuje zde tradiční Play Off, kde proti sobě sestupně na drahách naráží nejvýše a nejníže postavený postupující a hrají se dvě hry od nuly na součet, aby vítěz poté postoupil do finále. Ze všech prohravších hráčů však coby Lucky Loseři dva s nejvyšším bodovým součtem postupují rovněž a těmi se stali Josef Hladík spolu s Vladimírem Baborovským. Cena útěchy prvnímu nepostupujícímu připadla Antonínu Matějkovi, tutéž si již po kvalifikaci odnesl také elév místního turnaje Ondřej Staněk.

Ve finále se hrají závěrečné dvě hry, k nimž je však připočítávána hra třetí coby celodenní průměr. Dráhy si postoupivší podle pořadí semifinálové volí a Jakub Šarišský, jak začal, tak i skončil, tedy další hrou hodnoty 300 bodů a po zásluze vítězí, když jeho finálový součet je ohromujících 835 bodů, a i celodenní průměr rovněž famózní a sice 263, 22 bodů. Pozici stříbrnou za finálových 771 bodů vybojoval tentokráte spokojený Josef Colon a bronz Michal Šalkovičs 705 body. Do hodnocené osmičky nejlepších patřili dále Jaroslav Maňásek, Petr Vrba, Miroslav Holoubek, autor další maximální hry Jan Štulc i současně Nejlepší žena turnaje Krystyna Janočková.

Během večera byl losován a rozebrán díky dosaženému výhernímu výkonu 162 bodů Ondřejem Štědroňským i finanční Iron BonusSpecial a tak si přilepšil o 1720,- Kč a jako startovní výše prémie na následný turnaj, jímž je již ve čtvrtek 20. června na herně Bowlingu Vojkov Říčanská Iron Desítka, alespoň 860,- Kč.

V průběžném celoročním pořadí je ve vedeníJan Štulc díky 239 bodům, ovšem pouze o jediný bod před Martinem Palasem a další dva ztrácejícímPetrem Vrbou. Příští turnajúterý 23. července je posledním, kde se ještě nejslabší bodové přírůstky pravidelně chodících hráčům nebudu odečítat, poté již nastane zajímavé zemětřesení v pořadí. Na úvodní prázdninový turnaj je již obsazovačka otevřena i aktualizována a kdo tedy nebude na dovolené, jest srdečně zván.

Váš Xbowling team – bowling Duo Prosek