Xbowling Prosek, Praha 9

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 359

O postupu Needlesand Pins nebylo pochyb

« zpět na seznam

2.12.2021

O postupu Needlesand Pins nebylo pochyb

V úterý 30. listopadu naXbowlinguDuo Prosekjako poslední z místních ligskončila letošnísoutěž ABL i pro tu nejnižší, tedy 7. ligu. V prvopočátcích šestičlenná, avšak vinnou byť přihlášenýcha před zahájením soutěže i svou účast potvrdivších Borovic, které nakonec nenašli cestu na hernu ani jedinkrát, pouze pětičlenná skupina. O tom, že Borovice nepřijdou ani na derniérový večer, asi nepochyboval nikdo, však tentokráte vinnou vládních překážek měli co dělat dát dohromady sestavu zejména Amatéři Radotín, kteří mínili večer ohleduplně odehrát alespoň ve dvou hráčích. Nakonec se našlo dobrovolníka v podobě Míry Pokory, který se až v průběhu tréninku k chlapcům přidal a mohli tak své duely odehrát nejen se ctí, ale v plném počtu.

O všem podstatném ovšem bylo více méně rozhodnuto dopředu, neb odstupy jednotlivých družstev od sebe ani žádného překvapení na poslední chvíli neumožňovaly. Jistota nesestupu je jednou z výhod nejnižší ligy, pro ty s vyššími ambicemi pak level startovací. To platí zejména pro Needles and Pins, když hoši bowlingem z minulosti políbení oprášili své dovednosti a bowlingové koule a suchou nohou propluli s konečnými 83 body do jarního pokračování ABL a to do patra 6. místní ligy. Taktéž kdysi až druholigové Trosky míří tamtéž, když z pozice druhého týmu tabulky po porovnání si týmového průměru s předposledním mužstev 6. ligy měli k dobru více jak 50 bodů na hru. Zvláštností je, že měli po dohrání soutěže stejný počet výher a proher jako družstvo vítězné, avšak získali o 8, 5 bodu méně v duelech hráče proti hráči. Tyto dva dominantní týmy na stupních nejlepších doplňují ještě čistě dámy V pohodě, které s 57, 5 bodem v závěru přeskočili dlouho bronzové Amatéry Radotín a to o pouhopouhý 1, 5 bodík.

Asi nikoho nepřekvapilo dekorování Filipa Fialy(Needles and Pins) coby Nejlepšího hráče a to díky průměru 190, 74 bodů, jež by mu mohli závidět leckteří hráči v mnohem vyšších patrech soutěže. Stal se současně i hráčem Nejužitečnějším, když dokázal získat krásných 18 bodů v konfrontacích hráče proti hráči. Ženou Nejúspěšnější poté byla Nina Holovská(Trosky) díky 143, 55 bodům.

Všem velice děkujeme za účast nejen tohoto večera, ale v celé sezoně a věřme, že již v klidnějším a zdravějším pokračování v podobě jarních soutěží se všichni sejdeme, ať už v jakýchkoli ligách. Přejeme pokud možno fajn Adventní i Novoroční čas a snad brzy na viděnou na drahách nejen při dalších soutěžích ABL.

Váš Xbowling team – bowling Duo Prosek