Xbowling Prosek, Praha 9

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 359

Nela Capilová pobrala, co mohla, jen skleněnku neunesla

« zpět na seznam

20.10.2023

Nela Capilová pobrala, co mohla, jen skleněnku neunesla

úterý 17. října se odehrál letošní již desátý turnaj celoroční série Prosecké Popo Devítky na herně Xbowlingu Prosek Duo. Ačkoli i nyní chybělo několik známých tváří, dokonce se pohybujících v popředí celkového žebříčku, zahrát si přišla návštěva téměř atakující magickou padesátku a vlastně rekordní po snížení kapacitykvalifikačních rund. Tam si všichni příchozí odehráli obvyklé čtyři hry nedohazovaným devítkovým způsobem na při prezentaci zvolené dráze a měli jako obvykle možnost si za pět jakýchkoli striků v řadě odnést sušenku, za strike desítkový s postavenou červenou kuželkou na pozici první poté energetický nápoj.

Nejlepší tři hráči po úvodním kvartetu her mají právo přímého postupu do finále a byli jimi díky nově zavedené hodnocené kategorii coby vítěz kvalifikace Jan Štulc (který si odnesl mimo pivní ceny i netradiční, mnohými obdivovaný pohár s bowlingovou tématikou), Štěpán Blaška a Marek Navrátil, který se svého práva však dobrovolně zřekl a přepustil postup dalšímu v pořadí, jímž byl Vladimír Baborovský. Hráči skončivší od místa pátého po pětatřicáté včetně Marka Navrátila poté odehráli dvě semifinálové hry Play Off na součet od nuly, kdy nejúspěšnější nastupovali proti těm nejméně a na dráhy byli podle pořadí sestupně nasazováni. Díky účasti a přes odstoupení ze zdravotních důvodů Michala Beneše nakonec již zde tentokrát končila cesta pro devítku z těch nejméně úspěšných. Aspoň cena útěchy náležela Jakubu Markovi coby prvnímu nepostupujícímu.

Než k tomu po mazací pauze došlo, proběhla dvě losování, když jedno z nich bylo nad rámec běžných zvyklostí a losovalo o tři věcné ceny podle právě pořadí po úvodních hrách a zde se štěstí usmálo na Štěpána Blašku, který si odnesl poukaz na 1000,- Kč do ProShopu Jana Macka, Katarínu Štefánikovou s flash pamětí ve tvaru bowlingové kuželky a fungl novou tašku, byť na rameno ale dvě koule může používat Radek Rozporka. Poté následovalo druhé, již několik měsíců obvyklé tažení bonusového čísla v rámci IRON BONUS SPECIALu. Generátor náhodných čísel si usmyslil, že obdaruje výherce podruhé tento měsíc, a tak těm, co dokázali zahrát 207 bodů, náležel dvoutřetinový obsah měšce a sice 3730,- Kč. Po StrašnickéPopo Devítce, kdy výhra putovala mezi dva výherce, nyní šťastno mohlo být hned trio, tudíž svou část a to 1245,- Kč si odnáší Nela Capilová, Josef Hladík i Miroslav Jiránek. Zbylých 1860,- Kč bude tedy sumou úvodní turnaje následného, a to v neděli 22. října znovu na téže herně při ProShop Senior Cupu.

Jak už to bývá zvykem, v K.O. duelech si osud leckdy se složením dvojic opravdu zahrál, a tak jsme byli svědky skutečně pikantních soubojů podle jmen, jindy podle následných výkonů. Výhodou jest, že hned pětice těch, co sice ve vzájemných duelech neuspějí a nezajistí si postup do finále přímý, mají šanci při vyšším bodovém součtu jako Lucky Loseři nakouknout do závěru večera rovněž. Nakonec díky dobrosrdečnosti a pracovním povinnostem, byť své semifinále opanoval, ale i tak se s turnajem dobrovolně rozloučil Václav Kváča a dostalo se tak ještě na Filipa Červeného jako šestého prohravšího. Připojil se tak k dalším šťastným a sice Petru Vrbovi, Davidu Dvořáčkovi, Zdeno Štefánikovi, Martinu Hypiusovi i Jaromíru Makovci. Cena útěchy pro prvního nepostupujícího tak připadla Petru Kaprálkovi.

Pro finále si dráhy již hráči podle pořadí semifinálového volí sami a hrají se závěrečné dvě hry od nuly na součet o majitele skleněné Prosecké kuželky. Tu si spolu s dalšími hodnotnými cenami odnesl Martin Palas za finálový součet 528 bodů před Bohumilem Brázdou s 522 body a na pomyslný stupínek bronzový vystoupal s tříbodovým deficitem Jakub Šarišský, který se tím dostal do čela průběžného celoročního pořadí. Ho honorované osmičky dále zavítali Martin Hypius, Marek Navrátil, Jan Štulc, Vladimír Baborovský i čerstvě se z Kuvajtu vrátivší reprezentant Ondřej Trojek. Ačkoli výkony i atmosféra byly výborné, přeci jen bylo znát, že nově mazaný bezdrátovou mazačkouKegel Flexi house model Burbon Street ještě hráči tolik v hlavách i rukou sžitý nemají, a tak padl oproti minulému měsíci pouze třetinový podíl maximálních devítkových her 300 bodů, když autory byli Jan Štulc a Nela Capilová, která však hned dvakráte a stala se tím autorkou Nejvyššího výkonu a po finálovém snažení si při své premiérové účasti odváží rovněž cenu coby Nejlepší žena turnaje.

Závěrem je potřeba zmínit, že i tento turnaj byl na webovém odkazu: https://www.iron-special.cz/online-vysledky-turnaju/ v čase téměř reálném prezentován a průběžné výsledky uveřejňovány. Pořadatel tímtéž způsobem bude výsledky zveřejňovat nadále a u všech jím pořádaných turnajů.

Poděkování poté patří pekárně SARNIA alias Michalu Benešovi a Karolíně Navrátilové za tentokrát opravdu kvantum sladkého pečiva pro všechny zúčastněné, po němž se do slova i do písmene zaprášilo. Příští, letošní předposlední turnaj je z organizačních důvodů přesunut z původního termínu 28. listopadu, kdy jsme museli ustoupit závěrečnému hracímu dni 1. ligy ABL a sice skupiny O Titul, a tak se hrát bude již 14. listopadu, kam je již obsazovačka otevřena.

Váš Xowling team – bowling Duo Prosek