Xbowling Prosek, Praha 9

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 359

Na Prosecké Popo Devítce se děly věci

« zpět na seznam

29.6.2023

Na Prosecké Popo Devítce se děly věci

V úterý 27. června završila Prosecká Popo Devítka svým šestým turnajem letošní první polovinu turnajového programu (nejen) na herně Proseckého Xbowlingu. Přes absenci mnoha dovolenkářů a účastníků Seniorského Mistrovství Evropy z řad stálých účastníků tohoto dostaveníčka si cestu našlo úctyhodných 44 dam a pánů. Někteří úplně poprvé a věřme, že ne zdaleka naposledy.

V kvalifikaci si na vybrané dráze klasicky každý odehrál čtyři hry nedohazovaným devítkovým způsobem, což značí, že při shození prvním hodem již devíti kuželek je rovnou počítán strike. Komu se obligátně podařilo srazit pět a více po sobě jdoucích jakýchkoli striků, měl nárok na sušenku, komu se podařilo při postavení vložené červené kuželky mezi ostatní na pozici první docílit striku čistého, poté právo na energetický nápoj. Zde padly všechny čtyři maximální hryturnaje hodnoty 300 bodů, jako první ji zahrál Martin Palas, a tak byl vyhlášen autorem Nejvyššího výkonu. Zkrátka a bez ceny neodešli ani Jakub Šarišský a dvakrát Andrej Paračka. Ten se současně stal spolu s Martinemjedním z tria nejlepších kvalifikačních bojů, čímž měli právo přímého postupu do finále, doplnili je poté ještě Marek Navrátil.

Během mazací pauzy se letos poprvé i zde již losoval IRON BONUS SPECIAL a generátor uznal za vhodné vítěze s číslem 150 a právě tohoto výkonu dosáhla jednou hrou Kateřina Nováková Rasochová, čímž si odnesla bonusových 920,- Kč a dlužno dodat, že komu jinému výhru přát, než dámě tohoto dne slavící své narozeniny… Zbylá třetina obsahu měšce, tedy 460,- Kč se převádí na turnaj následný, jímž bude v neděli 2. července ProseckáProShopDesítka, kde se v součtu s tam příchozími hráči a odvodem za každého ve výši 20,- Kč bude losovat znovu o podobnou částku.

Poté následovalo semifinálové Play Off, kde na sebe naráží sestupně dvojice po kvalifikaci skončivší na místě 4. respektive 35., 5. proti 34., atd... Neb chyběl postupující Luděk Hrnčíř, a dokonce náhradník Václav Vacín, zahrála si jej i Simona Maglenová coby náhradnice a jak se později ukázalo, nebyly to její závěrečné hry turnaje. Hraje se na součet dvou her od nuly, hráči jsou na dráhy podle pořadí nasazováni a vítězi duelů postupují přímo. Odcházet domů se většinou nevyplácí předčasně ani poraženým, když hned pětice z nich s nejvyšším bodovým součtem doplňují finálovou devatenáctku. Posledním, komu se takto poštěstilo, byla právě Simona, oproti tomu Katarína Štefániková byla první nepostupující a odnesla si tak aspoň cenu útěchy stejně jako Luděk Hrnčíř z nepostup do semifinále.

Pro finále si hráči podle pořadí, nejprve přímo postupující, poté semifinalisté dráhy volí a hrají posléze znovu od nuly na součet dvě hry, nyní již všichni proti všem o celkového vítěze. A zde se děly skutečně věci. Mnoho favoritů sice hrálo krásně, padala velká čísla, ale konzistentních výkonů bylo jako šafránu, takže na samotný piedestal proklouzli dva stupni nejlepších doposud nepolíbeni a sice bronzový Tomáš Brich se součtem 483 bodů a zejména jediný, kdo ve finále zahrál průměr nad 250 bodů a to díky 508 bodů vítězný a svou první skleněnou kuželku získavšíTomáš Barták. Mezi ně se vklínil ostřílenější Jakub Šarišský s 486 body. Nejlepší ženou se stala Lenka Málková a oceněni byli až po osmé místo končící Marek Navrátil, Pavel Vacek, Martin Palas, Jaromír Makovec i Zdeno Štefánik.

Příští turnaj série se hraje poslední úterý prvního prázdninového měsíce a sice 25. července s možností individuální předehrávky po předchozí domluvě ať už v hlavní hrací den turnaje či pondělí 24. července. Současně nerozhodné zájemce ještě jednou zveme s účasti na dalším ročníku Letní Devítkové ligy družstev, která se už i na herně Xbowlingu Prosek rozbíhá a to v pondělí 3., respektive ve středu 5. července a v obou skupinách ještě volné místo je, takže chcete-li si prázdniny zpestřit i týmovou lehčí verzí bowlingu a třeba něco pěkného i vysoutěžit, neváhejte kontaktovat pořadatele či využít přihlášení klasicky přes obsazovačky.

Váš Xbowling team – bowling Duo Prosek