Xbowling Prosek, Praha 9

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 359

Na Prosecké Popo Devítce rekord ani bonus nepadly

« zpět na seznam

25.8.2023

Na Prosecké Popo Devítce rekord ani bonus nepadly

V úterý 22. srpna se na herně Xbowlingu Prosek Duo odehrál letošní již osmý turnaj celoroční série Prosecké PopoDevítky, a to poslední ve starém hávu. Od září bude sice propozičně vše při starém, ale úpravu doznaly zejména kvalifikační rundy, kdy nastal časový posun (poslední dvě budou začínat v 18:15 a 19:30). Hrát se však již bude pouze ve dvou hráčích na dráze, a ne na všech drahách herny, takže v rámci spravedlnosti, objektivity a taktéž drobné selekce „mrtvých duší“ byla zřízena fungl nová obsazovačka s právem startu pro ty dříve nahlášené.

Přihlášení se tak nepřepisují automaticky. Věříme, že pochopení nalezneme a Ti, co přijít chtějí, se skutečně přihlásit musí, aby se pak neopakovala situace kupříkladu z turnajetohoto, kdy z přeplněné obsazovačky zejména v rundě závěrečné, z 36 přihlášených, tedy maximálního počtu,více jaktřetina s omluvou i bez nakonec nedorazila. Není to fér vůči pořadateli i dalším potenciálním zájemcům o start, kteří by si jinak zahrát přišli.

Každopádně nakonec účast čítala hezkých 39 hráček a hráčů, což znamenalo, že kvartetu vystavila stop již čtyřkolová kvalifikace. Tím nejvíce smutným byl jeden z favoritů Miroslav Jiránek, který se velmi těsně stal prvnímnepostupujícím.

Každý, kdo dorazil, měl nejen právo zisku klasických bonusů čili za pět jakýchkoli striků v řadě sušenku a za stražení striku čistého včetně postavené červené kuželky na pozici té první, energetický nápoj, ale dostal již při registraci k podpoře pitného režimu lahvičky s ochucenou vodou a nealko nápojem.

Po skončení kvalifikace se losoval finanční IRON BONUS SPECIAL s částkou 2780,- Kč, z níž případnému výherci náležely dvě třetiny sumy čili 1850,- Kč, avšak výkonu 270 bodů nikdo nedosáhl, tudíž je opět převáděn na turnaj následný, jímž je ve čtvrtek 24. srpna pro změnu Devítka Vojkovská na herně Bowlingu Vojkov.

Nejlépe v kvalifikaci zahrálo trio těch, co v součtu překonali tisícibodovou hranici a po zásluze měli zajištěný přímý postup do finále a stalise jimi Jakubové Šarišský a Novák i Lukáš Gurgul. V následném vyřazovacím Play Offpak na sebe narazili na součet dvou her od nuly čtvrtý s třicátým pátým, pátý s třicátým čtvrtýma tak dále. Vítězi poté postupovali do finále ihned, prohravší čekali, zda se vejdou do pětice těch šťastných, aby coby LuckyLoseři postoupili rovněž. Byli jimi nakonec Jan Chalupa, Bohumil Brázda, Andrej Paračka, Vladimír Baborovský a Eva Kopecká. Josef Hladík byl naopak oceněným prvním nepostupujícím.

Ve finále si pak hráči zvolili dráhy podle vlastního uvážení a absolvovali závěrečné dvě hry znovu na součet od nuly. To nám poté zkompletovalo počet maximálních her hodnoty 300 bodů, jichž bylo tentokráte osm, čímž jen těšně nepadl rekord turnaje červencového, ale i tak každý autor si cenu odnesl, nadto Jakub Novák i pohár coby autor Nejvyššího výkonu, díky úvodnímu tomuto počinku dne.

Nejlepší ženou se stala celkově čtvrtá Krystyna Janočková a to jen díky jedné kuželce před pátým Martinem Palasem a naopak další jednu za bronzovým Janem Chalupou. Z vítězství se za svou dlouhou bowlingovou éru poprvé radoval David Dvořáček (ten turnaje hrající) se součtem 526 bodů před druhým „pětistovkařem“ Jakubem Šarišským. Do honorované osmičky zavítali ještě Bohumil Brázda, Albert Jarovský i Jakub Novák.

Zářijový turnaj série je naplánován klasicky na úterý 19. 9. s možností obvyklé individuální předehrávky po předchozí domluvě s pořadatelem, a to jak v hlavní hrací den turnaje, tak již během pondělí 18. září. Znovu připomínáme změnu času kvalifikačních her a té reality, že kdo se zúčastnit chce, musí se přihlásit…

Váš Xbowling team – bowling Duo Prosek