Xbowling Prosek, Praha 9

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 359

Na Prosecké Iron Desítce po dlouhé době vládne žena

« zpět na seznam

6.3.2024

Na Prosecké Iron Desítce po dlouhé době vládne žena

neděli 3. března otevřel turnajový program třetího letošního měsíce na herně Xbowlingu Prosek Duo jediný pravidelný kategorie Aa sice Prosecká Iron Desítka. Hrálo se poprvé na nově aplikovaném mazacím modelu středního sportovního ražení a sice BANK 2M8, stejně jako si jej vyzkoušelo osazenstvo v dřívějšíchhodinách hrané Extraligy ČBL skupiny Západ o Baráž. Navzdory kolizi právě s nejvyšší týmovou soutěží a jinými souběžně hranými turnaji jiných heren si své bowlingové schopnosti přišlo prověřit 28 hráček a hráčů a ty si tradičně odehráli pětici her kvalifikačních americkým způsobem na předem zvoleném páru drah.

V součtu výkonu a pomocných handicapů se oceněným vítězemkvalifikace stal Albert Jarovský, který jako jediný s bonusem devíti kuželek dosáhl součtu čtyřciferného. Postoupil tak spolu s další dvanáctkou nejúspěšnějších rovnou do finále, ale další osmička v pořadí od místa čtrnáctého po jednadvacáté měla šanci prodrat se tamtéž ještě ve hře poslední naděje a sice jedné jediné hře dodatkového Desperáta, kde jsou postupující sestupně nasazeni na dráhy a bez tréninku i přípočtových bodů hrají o tři finálová místa. Prvním, kdo se ani do Desperáta nedostal, byl Bohumil Brázda, avšak ten by si postup zajistil, nebýtjehodřívějšího odchodu k domovu. Tím, kdo rovněž cenu útěchy získal, byl za první nepostupové místo do finále ještě Jakub Novák.

Šťastnými Lucky Losery se poté naopak stali Jakub Marek, Jaromír Makovec a zejména Josef Vlček, jehož výsledek následný ve dvou hraných finálových hrách v součtu se třetí hrou kvalifikační průměrovou, vynesl až na konečnou stříbrnou pozici a nadto jako jediný dokázal roztrhat hegemonii zástupců družstva Lemuři, kteří opět obšancovali zbývající tři místa mezi čtveřicí nejúspěšnějších.

Vítězkou se stala současně Nejlepší ženaturnajeKrystyna Janočková, Josef Vlček bral nejen stříbro, ale i ocenění coby vítěz doplňkové kategorie P165. Bronzový končí Antonín Matějka a jen těsně tak sebral 501 zápis na stupních vítězů Josefu Colonovi jeho kariéry, takže Pepa se to jistě bude snažit změnit co nejdříve. Do hodnocené osmičky se ještě vtěsnaliMartin Palas, Jaroslav Krupinský, Lukáš Vojáček i David Rain. Na cenu coby premianta kategorie P150 si již tradičně počkal Radek Rozporka.

V pauze se losoval i finanční Iron Bonus Special, majíc výši 4760,- Kč, ale o jakékoli naději nebylo šance, neb taženým výkonem 10 bodů by se snad ani nikdo nepyšnil. Bonus se tak převádí na následný další turnaj, jímž ve středu 6. března budou na herně Strašnického Xbowlingu bude rovněž třetí letošní Strašnická Iron DUOjka a kde se v součtu s účastí tamní hrát bude již o více jak 5000,- Kč.

Počínaje Proseckým Iron Specialem, hraným v termínu 17. – 18. února na herně Xbowlingu Prosek Duo, jsme se opět, stejně jako roku loňského, připojili k charitativnímu projektu CHARITA BOWLING PRO EVULKU a až do jeho konání 11. května budeme z každého i opakovaného startu jakéhokoliv turnaje odkládat 50,- Kč (u turnaje dvojic 100,- Kč) a kompletní výtěžek poté předáme při konaní akce hlavní pořadatelce Vlastičce Eidernové. V loňském soutěžním ročníku se účastmi nasbíralo 12 150,- Kč během jednoho měsíce, letos je k tomu určeno zhruba dva a půl měsíce, a i vyšší počet pořádaných turnajů, takže částka by se měla pohybovat v o dost vyšší hodnotě.

 Chcete-li i Vy projekt i Evulku samotnou podpořit, neváhejte a přijďte si zahrát, neboť již svou účastí přispějete na opravdu dobrou věc a nadto se pobavíte bowlingem i něco zajímavého či hodnotného můžete vyhrát. Po odehraném Proseckém Iron Specialu, Prosecké Iron Devítce, Říčanské Iron Desítce, dvakrát Prosecké Iron Desítce, Říčanskými Iron Dvojicemi a Kamenické Iron Devítce jsme již na tuto akci nastřádali 12 050,- Kč.

Příští turnaj série následuje v neděli 7. dubna a hrát se bude znovu na témže mazacím modelu jako na tentýž den hrané Extralize ČBL, tudíž jeho přesný typ a parametry se dozvíme zhruba tři dny před konáním akce samotné. Obsazovačka však je již otevřena a případní zájemci o start se mohou přihlásit. Po dvou turnajích, kdy závěrečnou rundu hrála netradičně pětice hráčů na páru drah, se vracíme opět ke klasickým dvěma hráčům na dráze, takže nenechávejte přihlášení díky snížené kapacitě opravdu až na poslední chvíli.

Váš Xbowling team- bowling Duo Prosek