Xbowling Prosek, Praha 9

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 359

Na historicky prvním Proseckém Senior Cupu vítězí Ludvík Horák

« zpět na seznam

3.1.2022

Na historicky prvním Proseckém Senior Cupu vítězí Ludvík Horák

Hned první Novoroční neděli 2. ledna odstartovala první ze tří letošních turnajových sérií na Xbowlingu Prosek Duo a sice jedna ze dvou zbrusu nových, Prosecký Senior Cup. Neb se jedná o turnaj specifický, pouze pro dříve narozenou část obce bowlingové, konkrétně pro hráčky a hráče dosaživších alespoň půl století věku, realita předčila očekávání v počtu přihlášených a nakonec startujících, když na hernu si našlo cestu rovných 30 hráček a hráčů. Až na pár vyjímek všem náležel nějaký z pomocných handicupů, všem dámám „ábéelkových“ +8 bodů a počínaje hranicí 55 let za každých dalších 5 let každému po 4 bodech ke každé odehrané hře v průběhu celého turnaje.

Všichni zúčastnění odehráli v kvalifikaci 3 hry na součet na předem zvolené dráze, aby pak pořadí určilo dvojice pro následné semifinálové Play Off. Zde se utkali hráči skončivší po úvodních třech hrách na 1. respektive 30. místě, druhý hrál proti dvacátémudevátému, atd.. Ze dvou her od nuly na součet včetně handicupů poté vítězi vzájemných duelů postoupili do finále, kam patnáctku lepších doplnil ještě ten, co sice ve svém semifinále nezvítězil, avšak měl nejvyšší bodový součet. A tím šťastným byl Jan Stupka se součtem 408 bodů včetně handicupu. Motivovalo jej ho to natolik, že po odehrání závěrečných dalších dvou finálových her od nuly na součet zahrál ještě o 20 bodů více a to jej katapultovalo až těsně pod vrchol čili na druhou pozici.

finálovými výkony 190 a 235 bodů si první místo vysloužil Ludvík Horák a stává se tak historicky a nesmazatelně prémiovým šampionem Proseckého Senior Cupu. Na místě třetím poté skončila a stala se současně i Nejlepší ženou turnaje Jindřiška Hipmannová. Do hodnocené osmičky se sestupně vtěsnali Dušan Kovařík (první z hráčů bez jakéhokoli bodového přilepšení), vítěz kvalifikace a současně s výkonem 289 bodů i držitel Nejvyššího výkonu turnaje Jan Štulc, Vladimír Baborovský, Josef Colon a Jan Suchánek.

Před zahájením samotného finále proběhlo losování Bonusového měšce tohoto turnaje, kam se ze startovného za každého hráče vkládá 20Kč a měl tedy hodnotu 600 Kč. Losuje se mezi nejvyšším a nejnižším výkonem všech v kvalifikaci a tak poměrně velké rozpětí 289 a 72 bodů tentokráte generátor náhodných čísel určil číslem výherním 96. Ač těsně vedle 97 bodů výkon zahrán byl, cenu nezískal nikdo a tak obsah měšce převádí do turnaje únorového, kde se navýší o další dle účasti následné.

Všem děkujeme za účast i perfektní a pohodovou atmosféru celého odpoledne i večera a (nejen) se všemi se budeme těšit na setkání při druhém turnaji celoroční série v měsíci únoru, kdy hracím dnem jest druhá neděle a sice 13. 2., kam je již hojně zaplněná obsazovačka otevřena. Taktéž všechny zveme na turnaje ještě v lednu následné a sice Proseckou Devítku či Proseckou Desítku. Aktuálně též probíhá Mistrovství center ABL jednotlivců, odkud nejlepší mají právo účasti na v dalším týdnu následném Mistrovství regionálnímPrahy a Středních Čech, jenž hostí v neděli 16. ledna právě hernaXbowlingu Prosek Duo.

Závěrem nabízíme i díky velkému zájmu o seniorský turnaj jednotlivců možnost přihlásit se do SBL, tedy Seniorské bowlingové ligy, která startuje v průběhu měsíce února na místní herně a bude se hrát stejným systémem jako ABL, tedy po 4. hrací dny jednou měsíčně, kdy hracím dnem bude středa. Nejlepší poté postupují do nadstavby společně z týmy z již probíhajících lig Zličínských a Ovčínských.

Váš Xbowling team - bowling Duo Prosek