Xbowling Prosek, Praha 9

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 359

Na Devítce opět platilo 300 = skleněná kuželka

« zpět na seznam

24.2.2022

Na Devítce opět platilo 300 = skleněná kuželka

V úterý22. lednase odehrál únorovýturnaj celoroční série Prosecké Devítky na herně Xbowlingu Prosek Duo. Pro mnohé zúčastněné hraná (pro muže) jako dohazovaná a s Play Off vyřazovacími semifinálovými boji, cožjiž nachází oblíbence z řad těch, co si chtějí osvěžit jinde stále stejný turnajový systém a kvitujíc zejména hráči, co tento typ turnaje berou opravdu jako trénink pro ligové soutěže či turnaje vyšších kategorií nežli tohoto typu C. Po obligátní sérii last minute odhlášení či nepříchodu vůbec jsme přivítali 32 hráček a hráčů, jimž bylo bonusem opět nejen sušenka za patero jakýchkoli striků v řadě, tak energetický nápoj a shození strike čistého v případě, kdy se postaví na pozici vložená 1. kuželkačervené barvy.Sluší se poděkovat znovu i Michalu Benešovi, který coby sponzorský dar přinesl sladké pečivo pro účastníky ze své pekárny, mnohokráte děkujeme.

Všichni účastníciodehráli v kvalifikaci3 hry na předem zvolené dráze na součet, určující pořadí pro nasazení dosemifinále, kampostupuje 32 nejlepších. Přesně tento počet zúčastněných dorazil, Lukáš Vojáček i Vítězslav Květenský, odehravší v brzkých hodinách, však již na semifinále nedorazili a tak se utkalo pouze 15 dvojic.

SemifinálovéPlay Off, stylem klasického K.O. vyřazování, určilo dvojice podle pořadí po kvalifikaci sestupně 1. proti 30., 2. proti 29. atd. a taktéž podle umístění byli hráči nasazeni na dráhy. Ve dvou rundách po mazací pauze první odehráli nejprve nejlepší oproti těm úspěšným nejméně a todvě hry od nuly na součet a ten s vyšším postoupil do závěrečného finále. Jak bylo zmíněno, vítězů duelů bylo patnáct a tak do finálové šestnáctky měl cestu umetenou ještě z pozice Lucky Loseraten sice prohravší, avšak s nejvyšším součtem a tím se stal díky součtu465 bodů JakubMarek. Naopak s446 bodyproVladimíraBaborovskéhozde pouť turnajem bohužel skončila.

Finálese hraje opět ve dvou hráčích na dráze a na dvě hry od nuly na součet a jako vždy se bylo na co koukat. Někteří si dosytostizadohazovali, jiní volili klidnější variantu čistých strike, aby pak nejpevnější ruku, nervy i um ukázal Lukáš Gurgul, který úvodní hrou dosáhl 300 bodůa byť druhou „jen“ 226 bodů, stal se nejendržitelem Nejvyššího výkonu turnaje, ale hlavně jeho vítězem. V nervydrásajícím a neskutečném závěru tak o pouhé 4 body udolal vrstevníka MarkaNavrátila, na něhož pro změnu jen o 3 body nestačilbronzovýJosefColon. A aby toho nebylo málo, od stupňů tentokráte nejšťastnějších další 3 kuželky dělily bramborovou, současně Nejlepší ženu turnaje, Dagmar Vaněčkovou. Do oceňované osmičkyse vešli ještě AlbertJarovský, LukášObrusník a oslavenci PetrovéKaprálek aOndrejec.

Již jarní další Devítka je přesně za měsíc a sice v úterý22. března, kamje již obsazovačka aktuální.Novinkou je na četné žádosti nově otevřená kvalifikační runda v podobě pondělní předehrávky od 17:30.

Váš Xbowling team – bowling Duo Prosek