Xbowling Prosek, Praha 9

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 359

Mistry Prahy & Středních Čech Dagmar Vaněčková s Andrejem Paračkou

« zpět na seznam

27.9.2021

Mistry Prahy & Středních Čech Dagmar Vaněčková s Andrejem Paračkou

Od čtvrtka 23. do neděle 26. září proběhlo premiérově Mistrovství Prahy a Středních Čech na herně Xbowlingu Duo Prosek. Cestu si našlo 73 hráček a hráčů, kteří soutěžili o primát Mistryně, resp. Mistra Regionu pro letošní, covidem poznamenaný soutěžní ročník. Proto ani nebude následovat klasické finále v podobě Mistrovství republiky, jako je tomu zvykem.

Všichni zúčastnění odehráli 6 her americkým způsobem na vylosovaném páru drah, poté se přesunuli na drahách směrem vpravo, kde následoval druhý blok tří her. Celkový součet včetně pomocných handicupů, stejných, jako běžně v soutěži, poté rozhodl o pořadí v hodnocených kategoriích. Vyhlašovalo a oceňovalo se nejlepší trio Celkového pořadí, ve výkonnostní kategorii P190 a P165 a to jak v dámském, tak pánském žebříčku. I díky restartu sezóny a po delší herní pauze se hrálo na lehoučkém místním Hause mazacím modelu, ovšem jak již to bývá zvykem, ne každý v něm jednoduchost včas či vůbec nalezl.

Nejlépe zahráli a svou kvalitu ukázali mezi muži Petr Pekár, jeden z mála zástupců kategorie Prestige, tedy se soutěžním průměrem nad 190 bodů. Na stříbrnou pozici zahrál krásných 1292 bodů, tedy průměr 215, 33 bodů. Třetí místo dlouho patřilo z úvodního hracího dne účastnivšímu se Lukáši Obrusníkovi1245 body, avšak v hektickém závěru závěrečné hrací rundy jej těsně předstihli nakonec „Notaxáčtí“ Thomas Robertson1248 body, těsně pod stupni vítězů končí Jaroslav Čižinský s výkonem vyšším pouze dvou kuželek a na bronzový stupínek se katapultoval Michal Dobiáš s konečnými 1256 body. Obrovskou vyrovnanost dokumentuje ještě 1240 bodů na místě sedmém Václava Kváči. Ještě větší drama nastalo mezi ženami, kde při součtu 1216 bodů včetně dámského a u vítězky Dagmar Vaněčkové i nižšího seniorského handicupu o pořadí a tedy nejen Mistryni Regionu, ale i finanční ceně rozhodl zcela unikátně nakonec dle pravidel kontroverzně pouze vyšší nához a tak zlatá jest Dagmar Vaněčková, stříbro bere Jitka Nosková a bronz si zasloužila Jana Marešová.

Neboť pouze Petr Pekár a Jana Marešová jsou zástupci kategorie Prestige, pořadí nejlepších v nižších P190 ocenilo tytéž hráče celkového pořadí plus Jaroslava Čižinského, resp. Renátu Košatovou. Nejnižší kategorii P165 dominovali v dámském pořadí Miloslava Suchánková, Irena Sopková a vítězkou se stala Anežka Lencová, mezi pány je nejšťastnějším Emil Krubert před Jaromírem Makovcem a Tomášem Mračkem.

Všem děkujeme za účast nejen po celé čtyři soutěžní dny i příjemnou atmosféru, ale po celou sezónu minulou i tu postupně se rozbíhající současnou a věřme, že po novém roce se znovu sejdeme jak na Mistrovství regionálním, tak již i Republikovém.

Váš Xbowling team – bowling Duo Prosek