Xbowling Prosek, Praha 9

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 359

Michal Havelka vítězem spoře obsazené Prosecké Iron Desítky

« zpět na seznam

1.7.2024

Michal Havelka vítězem spoře obsazené Prosecké Iron Desítky

neděli 30. června se odehrál letošní již sedmý turnaj, jediný místní pravidelný kategorie A, celoroční série Prosecké Iron Desítky na herně Xbowlingu Prosek Duo. Ačkoli byl termín oproti původnímu v dobré víře přesunutý o dva týdny dříve, díky několikaměsíčním všemožným seniorským mistrovstvím se opět potkal i s jinými turnaji, rovněž začínající čas prázdnin a v neposlední řadě luxusní antireklama nejmenovaného hlavního kandidáta letošní ceny Zlaté maliny režisérského počinku a souběh okolností dalších zapříčinil nejnižší účast letošního a možná i loňského roku i existence série a tak si zahrát přišlo i včetně páteční 28. června předehrávky pouhých 23 nejvěrnějších hráček a hráčů. 

Všichni si jako obvykle odehráli v kvalifikaci 5 her americkým způsob na předem vybrané dráze u prezentace, kde každý z účastníků obdržel symbolický letní bonus k udržení správné hladiny pitného režimu. Hrálo se na předem avízovaném mazacím modelu DUO 40 1, použitém v poslední době vícekrát, nejposledněji na Finále Republiky ABL družstev i jednotlivců právě na této herně. 

Obvyklá třináctka nejúspěšnějších poté postoupila přímo do finále, kam postupovali i Radek Rozporka, respektive Lukáš Lacko, avšak jeden z pracovních, druhý únavových důvodů již v turnaji dále nepokračovali, a tak se dostalo na další v pořadí. Nejvíce na svém kontě měl a stal se po zásluze oceněným vítězem kvalifikace, zde poprvé hrající František Vlk. Hrou 239 bodů nadto nenašel přemožitele ani při ocenění za Nejvyšší výkon turnaje. 

Po přímo postupujících má právo a šanci postupu do finále ještě osmička v pořadí dalších, kteří si mohou odehrát dodatkové Desperáto na jednu hru bez tréninku i pomocných handicapů, stále však americkým způsobem. Díky nízké účasti a rovněž nedostavení se několika účastníků zde svou hru poslední naděje poprvé v historii odehrála pouze šestice abonentů a ne tři, ale dokonce čtyři nejlepší postoupili do bojů závěrečných. Cenu útěchy coby první nepostupující si pak odnesl Marek Podzemský

Pro finále si hráči již na rozdíl od desperátního nasazení podle pořadí dráhy volí a hrají závěrečné dvě hry od nuly na součet včetně hry třetí, průměrové z her kvalifikačních. I zde došlo k historickému milníku, protože vítěz se stal poprvé postoupivší z Desperáta a tím byl součtem 614 bodů Michal Havelka. Na stupínek stříbrný se propracoval druhý z bratrů Vlkových, poprvé okusivší tento turnaj a sice Vojtěch, když na pozici bronzovou se o jedinou kuželku mezi Františka dokázal vklínit Jan Štulc

Do honorované osmičky nejlepších poté ještě patřili Jaroslav Krupinský, Jakub Šarišský, Martin Palas a další z elévů série, junior Filip Seifert. Nejlepší ženou se stala Miloslava Suchánková a ocenění za doplňkové výkonnostní kategorie poté připadly v P165 Františku Vlkovi a v P150 Radku Rozporkovi. V mazací pauze byl sice losován i obligátní finanční Iron Bonus Special, ovšem s téměř nulovou šancí pro výherce, neboť kvalifikačním počinkem 297 bodů se nemohl zdaleka pochlubit žádný z účastníků. 2260,- Kč se tak převádí na turnaj následný, jímž bude ve čtvrtek 4. července na herně Bowlingu Vojkov tradiční Říčanská Iron Devítka a kde se s předpokládanou účastní bude hrát o bezmála 3000,- Kč.

Turnaj bude mít své osmé pokračování, kde v celoročním pořadí ti pravidelně chodící již budou vymazávat bodově nejspořejší účasti, v neděli 4. srpna a věřme, že již přívětivější klimatické podmínky i poprvé aplikovaný mazací střední model DUO 40 2 přiláká hráčskou návštěvu větší nežli turnaj nynější. Na vedoucí pozici celoročního pořadí se ničeho nezměnilo, přes neúčast se ve vedení udržel Josef Colon s 292 body před 275 body Davida Raina a třetím Martinem Palasem, majícím na svém kontě prozatím bodů 264. 

Váš Xbowling team - bowling Duo Prosek